USR     Sestavy hokejové reprezentace Sovětského Svazu (1954-1991)


turnaj (umístění) : brankáři - obránci - útočníci
MS 1954  (1. místo):   Grigorij Mkrtyčan, Nikolaj Pučkov - Alfred Kučevskij, Genrich Sidorenkov, Dmitrij Ukolov, Alexandr Vinogradov, Pavel Žiburtovič - Jevgenij Babič, Vsevolod Bobrov, Michail Byčkov, Alexej Guryšev, Nikolaj Chlystov, Alexandr Komarov, Jurij Krylov, Valentin Kuzin, Viktor Šuvalov, Alexandr Uvarov.

MS 1955  (2. místo):   Grigorij Mkrtyčan, Nikolaj Pučkov - Alfred Kučevskij, Nikolaj Sologubov, Ivan Tregubov, Dmitrij Ukolov, Pavel Žiburtovič - Jevgenij Babič, Vsevolod Bobrov, Michail Byčkov, Alexej Guryšev, Nikolaj Chlystov, Alexandr Komarov, Jurij Krylov, Valentin Kuzin, Viktor Šuvalov, Alexandr Uvarov.

ZOH 1956 = MS 1956   (1. místo):   Grigorij Mkrtyčan, Nikolaj Pučkov - Alfred Kučevskij, Genrich Sidorenkov, Nikolaj Sologubov, Ivan Tregubov, Dmitrij Ukolov - Jevgenij Babič, Vsevolod Bobrov, Alexej Guryšev, Nikolaj Chlystov, Jurij Krylov, Valentin Kuzin, Viktor Nikiforov, Jurij Panťuchov, Viktor Šuvalov, Alexandr Uvarov.

MS 1957  (2. místo):   Jevgenij Jerin, Nikolaj Pučkov - Vitalij Kostarev, Genrich Sidorenkov, Nikolaj Sologubov, Ivan Tregubov, Pavel Žiburtovič - Venjamin Alexandrov, Jevgenij Babič, Vsevolod Bobrov, Alexandr Čerepanov, Vladimir Grebennikov, Alexej Guryšev, Nikolaj Chlystov, Konstantin Loktěv, Jurij Panťuchov, Alexandr Uvarov.

MS 1958  (2. místo):   Jevgenij Jerin, Nikolaj Pučkov - Alfred Kučevskij, Genrich Sidorenkov, Nikolaj Sologubov, Ivan Tregubov, Dmitrij Ukolov - Venjamin Alexandrov, Valentin Bystrov, Alexandr Čerepanov, Alexej Guryšev, Nikolaj Chlystov, Vladimir Jelisarov, Jurij Kopylov, Jurij Krylov, Konstantin Loktěv, Jurij Panťuchov.

MS 1959  (2. místo):   Jevgenij Jerin, Nikolaj Pučkov - Jurij Baulin, Genrich Sidorenkov, Nikolaj Sologubov, Ivan Tregubov, Dmitrij Ukolov - Venjamin Alexandrov, Igor Děkonskij, Jevgenij Grošev, Alexej Guryšev, Viktor Jakušev, Jurij Krylov, Konstantin Loktěv, Jurij Panťuchov, Viktor Prjažnikov, Nikolaj Snětkov.

ZOH 1960 = MS 1960  (3. místo):   Jevgenij Jerin, Nikolaj Pučkov - Jurij Baulin, Nikolaj Karpov, Alfred Kučevskij, Genrich Sidorenkov, Nikolaj Sologubov - Venjamin Alexandrov, Alexandr Almětov, Michail Byčkov, Jurij Cicinov, Vladimir Grebennikov, Jevgenij Grošev, Viktor Jakušev, Konstantin Loktěv, Stanislav Peťuchov, Viktor Prjažnikov.

MS 1961  (3. místo):   Vladimir Činov, Viktor Konovalenko - Vladimir Brežněv, Alexandr Ragulin, Genrich Sidorenkov, Nikolaj Sologubov, Ivan Tregubov - Venjamin Alexandrov, Alexandr Almětov, Viktor Cypljakov, Viktor Jakušev, Vladimir Jurzinov, Konstantin Loktěv, Boris Majorov, Jevgenij Majorov, Nikolaj Snětkov, Vjačeslav Staršinov.

MS 1962  :  Sovětský Svaz se nezúčastnil.

MS 1963  (1. místo):   Viktor Konovalenko, Boris Zajcev - Vitalij Davydov, Eduard Ivanov, Viktor Kuzkin, Alexandr Ragulin, Nikolaj Sologubov - Venjamin Alexandrov, Alexandr Almětov, Viktor Jakušev, Vladimir Jurzinov, Boris Majorov, Jevgenij Majorov, Jurij Paramoškin, Stanislav Peťuchov, Vjačeslav Staršinov, Jurij Volkov.

ZOH 1964 = MS 1964  (1. místo):   Viktor Konovalenko, Boris Zajcev - Vitalij Davydov, Eduard Ivanov, Viktor Kuzkin, Alexandr Ragulin, Oleg Zajcev - Venjamin Alexandrov, Alexandr Almětov, Anatolij Firsov, Viktor Jakušev, Konstantin Loktěv, Boris Majorov, Jevgenij Majorov, Stanislav Peťuchov, Vjačeslav Staršinov, Leonid Volkov.

MS 1965  (1. místo):   Viktor Konovalenko, Viktor Zinger - Vladimir Brežněv, Vitalij Davydov, Eduard Ivanov, Viktor Kuzkin, Alexandr Ragulin - Venjamin Alexandrov, Alexandr Almětov, Anatolij Firsov, Anatolij Ionov, Viktor Jakušev, Konstantin Loktěv, Boris Majorov, Vjačeslav Staršinov, Jurij Volkov, Leonid Volkov.

MS 1966  (1. místo):   Viktor Konovalenko, Viktor Zinger - Vladimir Brežněv, Vitalij Davydov, Viktor Kuzkin, Alexandr Ragulin, Oleg Zajcev - Venjamin Alexandrov, Alexandr Almětov, Anatolij Firsov, Anatolij Ionov, Viktor Jakušev, Konstantin Loktěv, Boris Majorov, Viktor Polupanov, Vjačeslav Staršinov, Vladimir Vikulov.

MS 1967  (1. místo):   Viktor Konovalenko, Viktor Zinger - Vitalij Davydov, Eduard Ivanov, Viktor Kuzkin, Valerij Nikitin, Alexandr Ragulin, Oleg Zajcev - Venjamin Alexandrov, Alexandr Almětov, Anatolij Firsov, Alexandr Jakušev, Viktor Jakušev, Viktor Jaroslavcev, Boris Majorov, Viktor Polupanov, Vjačeslav Staršinov, Vladimir Vikulov.

ZOH 1968 = MS 1968  (1. místo):   Viktor Konovalenko, Viktor Zinger - Viktor Blinov, Vitalij Davydov, Viktor Kuzkin, Alexandr Ragulin, Igor Romiševskij, Oleg Zajcev - Venjamin Alexandrov, Anatolij Firsov, Anatolij Ionov, Boris Majorov, Jevgenij Mišakov, Jurij Mojsejev, Viktor Polupanov, Vjačeslav Staršinov, Vladimir Vikulov, Jevgenij Zimin.

MS 1969  (1. místo):   Viktor Pučkov, Viktor Zinger - Vitalij Davydov, Viktor Kuzkin, Vladimir Lutčenko, Jevgenij Paladjev, Alexandr Ragulin, Igor Romiševskij - Anatolij Firsov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Vladimir Jurzinov, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Jevgenij Mišakov, Vladimir Petrov, Vjačeslav Staršinov, Vladimir Vikulov, Jevgenij Zimin.

MS 1970  (1. místo):   Viktor Konovalenko, Vladislav Treťjak - Vitalij Davydov, Vladimir Lutčenko, Valerij Nikitin, Jevgenij Paladjev, Alexandr Ragulin, Igor Romiševskij, Valerij Vasiljev - Anatolij Firsov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Jevgenij Mišakov, Vladimir Petrov, Viktor Polupanov, Vjačeslav Staršinov, Vladimir Šadrin, Vladimir Vikulov.

MS 1971  (1. místo):   Viktor Konovalenko, Vladislav Treťjak - Gennadij Cygankov, Vitalij Davydov, Viktor Kuzkin, Jurij Ljapkin, Vladimir Lutčenko, Alexandr Ragulin, Igor Romiševskij - Anatolij Firsov, Valerij Charlamov, Alexandr Malcev, Alexandr Martyňuk, Boris Michajlov, Jevgenij Mišakov, Vladimir Petrov, Vjačeslav Staršinov, Vladimir Šadrin, Vladimir Vikulov, Jevgenij Zimin.

ZOH 1972  (1. místo):   Alexandr Paškov, Vladislav Treťjak - Gennadij Cygankov, Vitalij Davydov, Viktor Kuzkin, Vladimir Lutčenko, Alexandr Ragulin, Igor Romiševskij, Valerij Vasiljev - Jurij Blinov, Anatolij Firsov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Jevgenij Mišakov, Vladimir Petrov, Vladimir Šadrin, Vladimir Vikulov, Jevgenij Zimin.

MS 1972  (2. místo):   Vladimir Šepovalov, Vladislav Treťjak - Gennadij Cygankov, Alexandr Gusev, Viktor Kuzkin, Vladimir Lutčenko, Alexandr Ragulin, Igor Romiševskij, Valerij Vasiljev - Vjačeslav Anisin, Jurij Blinov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Jevgenij Mišakov, Vladimir Petrov, Vjačeslav Soloduchin, Vladimir Šadrin, Vladimir Vikulov.

Summit Series 1972  (2. místo):   Alexandr Sidělnikov, Vladislav Treťjak, Viktor Zinger - Vladimir Astafjev, Gennadij Cygankov, Alexandr Gusev, Viktor Kuzkin, Jurij Ljapkin, Vladimir Lutčenko, Vladimir Orlov, Jevgenij Paladjev, Alexandr Ragulin, Jurij Šatalov, Valerij Vasiljev - Vjačeslav Anisin, Jurij Blinov, Alexandr Bodunov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Jurij Lebeděv, Alexandr Malcev, Alexandr Martyňuk, Boris Michajlov, Jevgenij Mišakov, Vladimir Petrov, Vjačeslav Soloduchin, Vjačeslav Staršinov, Vladimir Šadrin, Vladimir Vikulov, Alexandr Volčkov, Jevgenij Zimin.

MS 1973  (1. místo):   Alexandr Sidělnikov, Vladislav Treťjak - Gennadij Cygankov, Alexandr Gusev, Jurij Ljapkin, Vladimir Lutčenko, Jevgenij Paladjev, Alexandr Ragulin, Valerij Vasiljev - Vjačeslav Anisin, Alexandr Bodunov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Jurij Lebeděv, Alexandr Malcev, Alexandr Martyňuk, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Vladimir Šadrin, Alexandr Volčkov.

MS 1974  (1. místo):   Alexandr Sidělnikov, Vladislav Treťjak - Gennadij Cygankov, Alexandr Gusev, Viktor Kuzněcov, Jurij Ljapkin, Vladimir Lutčenko, Jurij Šatalov, Valerij Vasiljev - Vjačeslav Anisin, Alexandr Bodunov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Sergej Kapustin, Jurij Lebeděv, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Vladimir Repněv, Vladimir Šadrin.

WHA Summit 1974  (1. místo):   Vladimir Polupanov, Alexandr Sidělnikov, Vladislav Treťjak - Gennadij Cygankov, Alexandr Filippov, Jurij Fjodorov, Sergej Gluchov, Alexandr Gusev, Sergej Korotkov, Alexandr Kulikov, Viktor Kuzněcov, Jurij Ljapkin, Vladimir Lutčenko, Alexandr Sapelkin, Jurij Šatalov, Jurij Ťurin, Valerij Vasiljev - Vjačeslav Anisin, Alexandr Bodunov, Alexandr Golikov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Sergej Kapustin, Konstantin Klimov, Sergej Kotov, Jurij Lebeděv, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Vladimir Popov, Vladimir Repněv, Vladimir Šadrin, Viktor Šalimov, Vladimir Vikulov, Alexandr Volčkov.

MS 1975  (1. místo):   Viktor Krivolapov, Vladislav Treťjak - Gennadij Cygankov, Alexandr Filippov, Jurij Fjodorov, Jurij Ljapkin, Vladimir Lutčenko, Jurij Ťurin, Valerij Vasiljev - Vjačeslav Anisin, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Sergej Kapustin, Jurij Lebeděv, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Vladimir Šadrin, Viktor Šalimov, Vladimir Vikulov.

ZOH 1976 (1. místo) :   Alexandr Sidělnikov, Vladislav Treťjak - Sergej Babinov, Gennadij Cygankov, Alexandr Gusev, Jurij Ljapkin, Vladimir Lutčenko, Valerij Vasiljev - Boris Alexandrov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Sergej Kapustin, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Vladimir Šadrin, Viktor Šalimov, Viktor Žluktov.

MS 1976  (2. místo):   Alexandr Sidělnikov, Vladislav Treťjak - Sergej Babinov, Gennadij Cygankov, Alexandr Filippov, Sergej Korotkov, Jurij Ljapkin, Vladimir Lutčenko, Valerij Vasiljev - Helmut Balderis, Alexandr Golikov, Vladimir Golikov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Sergej Kapustin, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Vladimir Šadrin, Viktor Šalimov, Viktor Žluktov.

KP 1976 (3. místo) :   Vladislav Treťjak, Michail Vasiljonok, Viktor Zinger - Sergej Babinov, Zinetula Biljaletdinov, Alexandr Gusev, Vladimir Krikunov, Alexandr Kulikov, Viktor Kuzněcov, Vladimir Lutčenko, Valerij Vasiljev - Boris Alexandrov, Helmut Balderis, Valerij Bělousov, Alexandr Golikov, Sergej Kapustin, Vladimir Kovin, Jurij Lebeděv, Alexandr Malcev, Vladimir Repněv, Alexandr Skvorcov, Viktor Šalimov, Vladimir Vikulov, Viktor Žluktov.

MS 1977  (3. místo):   Alexandr Sidělnikov, Vladislav Treťjak - Sergej Babinov, Gennadij Cygankov, Vjačeslav Fetisov, Alexandr Gusev, Vladimir Lutčenko, Vasilij Pervuchin, Valerij Vasiljev - Helmut Balderis, Alexandr Golikov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Sergej Kapustin, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Vladimir Šadrin, Viktor Šalimov, Viktor Žluktov.

MS 1978  (1. místo):   Alexandr Paškov, Vladislav Treťjak - Zinetula Biljaletdinov, Gennadij Cygankov, Vjačeslav Fetisov, Jurij Fjodorov, Vladimir Lutčenko, Vasilij Pervuchin, Valerij Vasiljev - Helmut Balderis, Alexandr Golikov, Vladimir Golikov, Valerij Charlamov, Sergej Kapustin, Jurij Lebeděv, Alexandr Malcev, Sergej Makarov, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Viktor Žluktov.

Challenge Cup 1979  (1. místo):   Vladimir Myškin, Vladislav Treťjak - Sergej Babinov, Zinetula Biljaletdinov, Gennadij Cygankov, Jurij Fjodorov, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Valerij Vasiljev - Helmut Balderis, Irek Gimajev, Alexandr Golikov, Vladimir Golikov, Valerij Charlamov, Sergej Kapustin, Vladimir Kovin, Sergej Makarov, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Alexandr Skvorcov, Viktor Ťumenev, Michail Varnakov, Viktor Žluktov.

MS 1979  (1. místo):   Vladimir Myškin, Vladislav Treťjak - Sergej Babinov, Zinetula Biljaletdinov, Gennadij Cygankov, Irek Gimajev, Vladimir Lutčenko, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Valerij Vasiljev - Helmut Balderis, Alexandr Golikov, Vladimir Golikov, Valerij Charlamov, Alexandr Jakušev, Sergej Kapustin, Jurij Lebeděv, Sergej Makarov, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Alexandr Skvorcov, Viktor Žluktov.

ZOH 1980  (2. místo):   Vladimir Myškin, Vladislav Treťjak - Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Valerij Vasiljev - Helmut Balderis, Alexandr Golikov, Vladimir Golikov, Valerij Charlamov, Vladimir Krutov, Jurij Lebeděv, Sergej Makarov, Alexandr Malcev, Boris Michajlov, Vladimir Petrov, Alexandr Skvorcov, Viktor Žluktov.

MS 1981  (1. místo):   Vladimir Myškin, Vladislav Treťjak - Sergej Babinov, Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Alexej Kasatonov, Nikolaj Makarov, Vasilij Pervuchin, Valerij Vasiljev - Nikolaj Drozděckij, Vladimir Golikov, Andrej Chomutov, Sergej Kapustin, Vladimir Krutov, Jurij Lebeděv, Sergej Makarov, Alexandr Malcev, Vladimir Petrov, Alexandr Skvorcov, Viktor Šalimov, Sergej Šepelev, Viktor Žluktov.

KP 1981  (1. místo):   Vladimir Myškin, Vladislav Treťjak - Sergej Babinov, Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Irek Gimajev, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Valerij Vasiljev, Vladimir Zubkov - Nikolaj Drozděckij, Vladimir Golikov, Andrej Chomutov, Sergej Kapustin, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Sergej Makarov, Alexandr Malcev, Alexandr Skvorcov, Viktor Šalimov, Sergej Šepelev, Viktor Žluktov.

MS 1982  (1. místo):   Vladimir Myškin, Vladislav Treťjak - Sergej Babinov, Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Valerij Vasiljev, Vladimir Zubkov - Nikolaj Drozděckij, Irek Gimajev, Vladimir Golikov, Andrej Chomutov, Sergej Kapustin, Alexandr Koževnikov, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Sergej Makarov, Viktor Šalimov, Sergej Šepelev, Viktor Ťumenev, Viktor Žluktov.

MS 1983  (1. místo):   Vladimir Myškin, Vladislav Treťjak - Sergej Babinov, Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Irek Gimajev, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Vladimir Zubkov - Helmut Balderis, Vjačeslav Bykov, Andrej Chomutov, Sergej Kapustin, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Sergej Makarov, Alexandr Malcev, Alexandr Skvorcov, Sergej Šepelev, Michail Vasiljev, Viktor Žluktov.

ZOH 1984 (1. místo):   Vladimir Myškin, Vladislav Treťjak - Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Igor Stělnov - Nikolaj Drozděckij, Alexandr Gerasimov, Andrej Chomutov, Vladimir Kovin, Alexandr Koževnikov, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Sergej Makarov, Alexandr Skvorcov, Sergej Šepelev, Viktor Ťumenev, Michail Vasiljev.

KP 1984  (3. místo):   Vladimir Myškin, Alexandr Tyžnych - Zinetula Biljaletdinov, Alexej Gusarov, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Igor Stělnov, Vladimir Zubkov - Irek Gimajev, Sergej Jašin, Vladimir Kovin, Alexandr Koževnikov, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Sergej Makarov, Anatolij Semjonov, Alexandr Skvorcov, Sergej Světlov, Sergej Šepelev, Michail Varnakov, Michail Vasiljev.

MS 1985  (3. místo):   Sergej Mylnikov, Vladimir Myškin - Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Irek Gimajev, Alexej Gusarov, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov - Vjačeslav Bykov, Nikolaj Drozděckij, Andrej Chomutov, Sergej Jašin, Vladimir Kovin, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Sergej Makarov, Alexandr Skvorcov, Sergej Světlov, Viktor Ťumenev, Michail Varnakov, Michail Vasiljev.

MS 1986  (1. místo):   Jevgenij Bělošejkin, Sergej Mylnikov - Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Alexej Gusarov, Alexej Kasatonov, Vladimir Konstantinov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Igor Stělnov - Sergej Agejkin, Vjačeslav Bykov, Jurij Chmyljov, Andrej Chomutov, Sergej Jašin, Valerij Kamenskij, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Sergej Makarov, Sergej Světlov, Viktor Ťumenev, Michail Varnakov.

Rendez Vous 1987  (1. místo):   Jevgenij Bělošejkin, Sergej Mylnikov - Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Alexej Gusarov, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Igor Stělnov, Michail Tatarinov - Vjačeslav Bykov, Jurij Chmyljov, Andrej Chomutov, Valerij Kamenskij, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Vjačeslav Lavrov, Sergej Makarov, Sergej Němčinov, Sergej Prjachin, Alexandr Semak, Anatolij Semjonov, Sergej Světlov, Michail Varnakov.

MS 1987  (2. místo):   Jevgenij Bělošejkin, Sergej Mylnikov - Zinetula Biljaletdinov, Vjačeslav Fetisov, Alexej Gusarov, Alexej Kasatonov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Igor Stělnov - Vjačeslav Bykov, Jurij Chmyljov, Andrej Chomutov, Valerij Kamenskij, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Sergej Makarov, Sergej Prjachin, Alexandr Semak, Anatolij Semjonov, Sergej Světlov, Michail Varnakov, Michail Vasiljev.

KP 1987  (2. místo):   Jevgenij Bělošejkin, Sergej Mylnikov, Vitalij Samojlov - Anatolij Fedotov, Vjačeslav Fetisov, Alexej Gusarov, Alexej Kasatonov, Igor Kravčuk, Vasilij Pervuchin, Igor Stělnov - Vjačeslav Bykov, Jurij Chmyljov, Andrej Chomutov, Valerij Kamenskij, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Andrej Lomakin, Sergej Makarov, Sergej Němčinov, Sergej Prjachin, Alexandr Semak, Anatolij Semjonov, Sergej Světlov.

ZOH 1988  (1. místo):   Jevgenij Bělošejkin, Sergej Mylnikov, Vitalij Samojlov - Ilja Bjakin, Vjačeslav Fetisov, Alexej Gusarov, Alexej Kasatonov, Igor Kravčuk, Sergej Starikov, Igor Stělnov - Vjačeslav Bykov, Alexandr Černych, Andrej Chomutov, Sergej Jašin, Valerij Kamenskij, Alexandr Koževnikov, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Andrej Lomakin, Sergej Makarov, Alexandr Mogilnyj, Anatolij Semjonov, Sergej Světlov.

MS 1989  (1. místo):   Artur Irbe, Sergej Mylnikov, Vladimir Myškin - Ilja Bjakin, Vjačeslav Fetisov, Alexej Gusarov, Svjatoslav Chalizov, Alexej Kasatonov, Vladimir Konstantinov, Valerij Širjajev - Vjačeslav Bykov, Alexandr Černych, Sergej Fjodorov, Jurij Chmyljov, Andrej Chomutov, Sergej Jašin, Valerij Kamenskij, Vladimir Krutov, Dmitrij Kvartalnov, Igor Larionov, Sergej Makarov, Alexandr Mogilnyj (po skončení turnaje emigroval do USA), Sergej Němčinov.

MS 1990  (1. místo):   Artur Irbe, Sergej Mylnikov, Vladimir Myškin - Ilja Bjakin, Vjačeslav Fetisov, Alexej Gusarov, Vladimir Konstantinov, Igor Kravčuk, Vladimir Malachov, Michail Tatarinov - Pavel Bure, Vjačeslav Bykov, Jevgenij Davydov, Sergej Fjodorov, Andrej Chomutov, Dmitrij Christič, Valerij Kamenskij, Jurij Leonov, Sergej Makarov, Sergej Němčinov, Sergej Prjachin, Alexandr Semak, Viktor Ťumenev.

Goodwill Games 1990  (1. místo):   Oleg Brataš, Artur Irbe - Alexej Gusarov, Vladimir Konstantinov, Igor Kravčuk, Vladimir Malachov, Sergej Seljanin, Alexandr Smirnov, Michail Tatarinov - Ilja Bjakin, Vjačeslav Bucajev, Pavel Bure, Jevgenij Davydov, Dmitrij Christič, Valerij Kamenskij, Andrej Kovalenko, Andrej Kovaljov, Vjačeslav Kozlov, Sergej Němčinov, Alexandr Semak, Alexej Žamnov; Sergej Fjodorov (před zahájením turnaje emigroval do Detroitu).

MS 1991  (3. místo):   Alexej Marjin, Vladimir Myškin, Andrej Trefilov - Ilja Bjakin, Vjačeslav Fetisov, Alexej Gusarov, Alexej Kasatonov, Vladimir Konstantinov, Igor Kravčuk, Vladimir Malachov, Dmitrij Mironov - Vjačeslav Bucajev, Pavel Bure, Vjačeslav Bykov, Valerij Kamenskij, Vjačeslav Kozlov, Dmitrij Kvartalnov, Andrej Lomakin, Sergej Makarov, Sergej Němčinov, Alexandr Semak, Valerij Zelepukin, Alexej Žamnov.

KP 1991  (5. místo):   Alexej Marjin, Michail Štalenkov, Andrej Trefilov - Dmitrij Filimonov, Alexej Gusarov, Alexej Kasatonov, Igor Kravčuk, Vladimir Malachov, Dmitrij Mironov, Michail Tatarinov, Alexej Žitnik - Vjačeslav Bucajev, Sergej Fjodorov, Alexandr Galčeňuk, Viktor Gorďuk, Ravil Chajdarov, Igor Koroljov, Andrej Kovalenko, Vjačeslav Kozlov, Andrej Lomakin, Vitalij Prochorov, Alexandr Semak, Alexej Žamnov.


Poznámka: Summit Series - 8 zápasů mezi reprezentací SSSR a výběrem NHL WHA Summit - 8 zápasů mezi reprezentací SSSR a výběrem WHA Challenge Cup - 3 zápasy mezi reprezentací SSSR a výběrem NHL Rendez Vous - 2 zápasy mezi reprezentací SSSR a výběrem NHL Goodwill Games - Hry dobré vůle - turnaj 8 nejlepších týmů světa


Za reprezentační týmy nástupnických států nastoupili na turnajích MS, SP nebo ZOH z výše uvedených hráčů tito:

SNS:   Viktor Gorďuk [Globen Cup 1992] + hráči, kteří hráli na ZOH 1992, z nichž později všichni nastoupili i za Rusko .. sestavy SNS a Ruska.

Rusko:   Oleg Brataš [Cena Izvestijí 1992 a Globen Cup 1993], Alexej Marjin [Sauna Cup 1992 a Cena Izvestijí 1993], Michail Štalenkov, Andrej Trefilov - Ilja Bjakin, Anatolij Fedotov, Vjačeslav Fetisov, Dmitrij Filimonov [Sauna Cup 1992, Cena Izvestijí 1992, Globen Cup 1993, Karjala Tour 1997 a 1999, Baltica Cup 1999], Alexej Gusarov, Igor Kravčuk, Vladimir Malachov, Dmitrij Mironov, Sergej Seljanin [Německý pohár 1992], Alexandr Smirnov, Alexej Žitnik - Vjačeslav Bucajev, Pavel Bure, Vjačeslav Bykov, Jevgenij Davydov [2 přátelské zápasy s Německem v dubnu 1996], Sergej Fjodorov, Ravil Chajdarov [Německý pohár 1993], Jurij Chmyljov, Andrej Chomutov, Sergej Jašin [Sauna Cup 1992, Německý pohár 1992 a 1993], Valerij Kamenskij, Igor Koroljov, Andrej Kovalenko, Vjačeslav Kozlov, Dmitrij Kvartalnov, Igor Larionov, Jurij Leonov [Cena Izvestijí 1994 a 1995 a Karjala Tour 1997], Alexandr Mogilnyj, Sergej Němčinov, Sergej Prjachin [Německý pohár 1993], Vitalij Prochorov, Alexandr Semak, Valerij Zelepukin, Alexej Žamnov.

Ukrajina:   Valerij Širjajev - Dmitrij Christič .. nejúspěšnější sestavy Kazachstánu, Běloruska a Ukrajiny.

Bělorusko:   Alexandr Galčeňuk [ZOH 1998 .. Q-ZOH 2006], Andrej Kovaljov [MS 1995 "C" .. MS 2003].

Kazachstán:   Boris Alexandrov [MS 1995 "C"].

Lotyšsko:   Artur Irbe ("Arturs") .. sestavy Lotyšska + Helmut Balderis ["Helmuts", hrál v prvních utkáních nové lotyšské repre. 7.-8.11.1992].


Home page: >> Milanovo hokejové stránky <<