LAT     Sestavy reprezentace Lotyšska na vrcholných turnajích


turnaj (umístění) : brankáři - obránci - útočníci
MS 1993 "C"  (1. místo):   Sergejs Naumovs, Peteris Skudra (SSSR: ME'18 1991) - Sergejs Čudinovs, Konstantins Grigorjevs, Arturs Kupaks, Rodrigo Lavinš, Andrejs Maticins (SSSR: MS'20 1983), Normunds Sejejs, Karlis Skrastinš - Artis Abols, Sergejs Boldaveško (SSSR: ME'18 1988), Aigars Cipruss, Aleksejs Frolikovs (SSSR: 4/1, MS'20 1977), Andrejs Ignatovičs, Aleksandrs Kerčs (SSSR: MS'20 1987), Juris Opulskis, Jevgenijs Semerjaks, Sergejs Senins, Mihails Šostaks (SSSR: 10/2, ME'18 1976), Leonids Tambijevs, Harijs Vitolinš (SSSR: MS'20 1988).

ZOH 1994 :   Lotyšsko neuspělo v kvalifikaci na olympijský turnaj.

MS 1994 "B"  (2. místo):   Sergejs Naumovs, Peteris Skudra, Andrejs Zinkovs - Igors Bondarevs, Konstantins Grigorjevs, Ulvis Katlaps (SSSR: MS'20 1988), Arturs Kupaks, Andrejs Maticins, Normunds Sejejs, Karlis Skrastinš - Aleksandrs Belavskis, Sergejs Boldaveško, Aigars Cipruss, Aleksandrs Čunčukovs, Vjačeslavs Fanduls, Aleksejs Frolikovs, Andrejs Ignatovičs, Juris Opulskis, Grigorijs Pantělejevs, Aleksandrs Semjonovs, Sergejs Senins, Leonids Tambijevs, Sergejs Žoltoks (SSSR: MS'20 1991 a SNS: MS'20 1992).

MS 1995 "B"  (2. místo):   Juris Klodans, Sergejs Naumovs, Vadims Nikitins - Igors Bondarevs, Gatis Ceplis, Sergejs Čudinovs, Martinš Grundmanis, Andrejs Maticins, Normunds Sejejs, Karlis Skrastinš - Aleksandrs Belavskis, Sergejs Boldaveško Vjačeslavs Fanduls, Andrejs Ignatovičs, Aleksandrs Niživijs, Juris Opulskis, Jevgenijs Semerjaks, Aleksandrs Semjonovs, Sergejs Senins, Leonids Tambijevs, Janis Tomans, Harijs Vitolinš, Olegs Znaroks (SSSR: 10/5, ME'18 1981).

MS 1996 "B"  (1. místo):   Arturs Irbe (SSSR: 45/-, MS 1989 a 1990), Juris Klodans, Andrejs Zinkovs - Sergejs Čudinovs, Konstantins Grigorjevs, Rodrigo Lavinš, Andrejs Maticins, Normunds Sejejs, Aleksandrs Šiškovičs, Karlis Skrastinš - Aleksandrs Belavskis, Sergejs Boldaveško, Aleksandrs Čunčukovs, Vjačeslavs Fanduls, Andrejs Ignatovičs, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Macijevskis, Aleksandrs Niživijs, Igors Pavlovs, Aleksandrs Semjonovs, Leonids Tambijevs, Harijs Vitolinš, Olegs Znaroks.

MS 1997  (7. místo):   Arturs Irbe, Juris Klodans, Peteris Skudra - Igors Bondarevs, Sergejs Čudinovs, Arturs Kupaks, Rodrigo Lavinš, Andrejs Maticins, Normunds Sejejs, Karlis Skrastinš - Aleksandrs Belavskis, Sergejs Boldaveško, Aigars Cipruss, Andrejs Ignatovičs, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Macijevskis, Igors Pavlovs, Aleksandrs Semjonovs, Sergejs Senins, Leonids Tambijevs, Harijs Vitolinš, Olegs Znaroks, Sergejs Žoltoks.

ZOH 1998 :   Lotyšsko neuspělo v kvalifikaci na olympijský turnaj.

MS 1998  (9. místo):   Arturs Irbe, Juris Klodans - Igors Bondarevs, Sergejs Čudinovs, Rodrigo Lavinš, Andrejs Maticins, Sandis Ozolinš (SSSR: MS'20 1991 a SNS: MS'20 1992), Normunds Sejejs, Karlis Skrastinš, Atvars Tribuncovs - Aleksandrs Belavskis, Aigars Cipruss, Andrejs Ignatovičs, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Niživijs, Juris Opulskis, Igors Pavlovs, Aleksandrs Semjonovs, Leonids Tambijevs, Herberts Vasiljevs, Harijs Vitolinš, Olegs Znaroks.

MS 1999  (11. místo):   Arturs Irbe, Juris Klodans, Andrejs Zinkovs - Mihails Bogdanovs, Sergejs Čudinovs, Rodrigo Lavinš, Andrejs Maticins, Normunds Sejejs, Karlis Skrastinš, Atvars Tribuncovs - Artis Abols, Aleksandrs Belavskis, Aigars Cipruss, Vjačeslavs Fanduls, Andrejs Ignatovičs, Mareks Jass, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Niživijs, Aleksandrs Semjonovs, Leonids Tambijevs, Harijs Vitolinš, Olegs Znaroks, Sergejs Žoltoks.

MS 2000  (8. místo):   Arturs Irbe, Sergejs Naumovs - Igors Bondarevs, Rodrigo Lavinš, Viktors Ignatěvs, Andrejs Maticins, Normunds Sejejs, Karlis Skrastinš, Atvars Tribuncovs - Artis Abols, Aleksandrs Belavskis, Aigars Cipruss, Vjačeslavs Fanduls, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Niživijs, Juris Opulskis, Grigorijs Pantělejevs, Aleksandrs Semjonovs, Sergejs Senins, Janis Sprukts, Leonids Tambijevs, Herberts Vasiljevs, Harijs Vitolinš.

MS 2001  (13. místo):   Arturs Irbe, Sergejs Naumovs - Kaspars Astašenko, Viktors Ignatěvs, Arturs Kupaks, Sandis Ozolinš, Normunds Sejejs, Karlis Skrastinš, Olegs Sorokins, Atvars Tribuncovs - Artis Abols, Aleksandrs Belavskis, Aigars Cipruss, Vjačeslavs Fanduls, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Macijevskis, Juris Opulskis, Grigorijs Pantělejevs, Aleksandrs Semjonovs, Leonids Tambijevs, Harijs Vitolinš, Sergejs Žoltoks.

ZOH 2002  (9. místo):   Arturs Irbe, Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs - Kaspars Astašenko, Igors Bondarevs, Viktors Ignatěvs, Rodrigo Lavinš, Andrejs Maticins, Sandis Ozolinš, Karlis Skrastinš, Olegs Sorokins, Atvars Tribuncovs - Aleksandrs Belavskis, Aigars Cipruss, Vjačeslavs Fanduls, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Macijevskis, Aleksandrs Niživijs, Grigorijs Pantělejevs, Aleksandrs Semjonovs, Sergejs Senins, Leonids Tambijevs, Harijs Vitolinš.

MS 2002  (11. místo):   Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs - Igors Bondarevs, Viktors Ignatěvs, Rodrigo Lavinš, Sandis Ozolinš, Krišjanis Redlihs, Olegs Sorokins, Atvars Tribuncovs - Artis Abols, Aleksandrs Belavskis, Viktors Blinovs, Aigars Cipruss, Vjačeslavs Fanduls, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Macijevskis, Aleksandrs Niživijs, Grigorijs Pantělejevs, Aleksandrs Semjonovs, Leonids Tambijevs, Harijs Vitolinš, Sergejs Žoltoks.

MS 2003  (9. místo):   Arturs Irbe, Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs - Vents Feldmanis, Rodrigo Lavinš, Krišjanis Redlihs, Arvids Rekis, Karlis Skrastinš, Olegs Sorokins, Atvars Tribuncovs - Girts Ankipans, Aigars Cipruss, Sergejs Čubars, Vjačeslavs Fanduls, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Macijevskis, Aleksandrs Niživijs, Grigorijs Pantělejevs, Vadims Romanovskis, Aleksandrs Semjonovs, Janis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Leonids Tambijevs.

MS 2004  (7. místo):   Arturs Irbe, Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs - Viktors Ignatěvs, Krišjanis Redlihs, Arvids Rekis, Agris Saviels, Normunds Sejejs, Olegs Sorokins, Atvars Tribuncovs - Aigars Cipruss, Vjačeslavs Fanduls, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Macijevskis, Aleksandrs Niživijs, Juris Ozols, Grigorijs Pantělejevs, Vadims Romanovskis, Aleksandrs Semjonovs, Aleksejs Širokovs, Leonids Tambijevs, Herberts Vasiljevs, Sergejs Žoltoks.

MS 2005  (9. místo):   Arturs Irbe, Edgars Masalskis, Martinš Raitums - Oskars Bartulis, Guntis Galvinš, Viktors Ignatěvs, Rodrigo Lavinš, Agris Saviels, Karlis Skrastinš, Olegs Sorokins, Atvars Tribuncovs - Girts Ankipans, Aigars Cipruss, Martinš Cipulis, Aleksandrs Macijevskis, Aleksandrs Niživijs, Grigorijs Pantělejevs, Mikelis Redlihs, Aleksandrs Semjonovs, Janis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Leonids Tambijevs, Herberts Vasiljevs, Maris Ziedinš.

ZOH 2006  (12. místo):   Arturs Irbe, Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs - Rodrigo Lavinš, Sandis Ozolinš, Georgijs Pujacs, Krišjanis Redlihs, Arvids Rekis, Agris Saviels, Karlis Skrastinš, Atvars Tribuncovs - Girts Ankipans, Armands Berzinš, Aigars Cipruss, Martinš Cipulis, Vladimirs Mamonovs, Aleksandrs Niživijs, Grigorijs Pantělejevs, Mikelis Redlihs, Aleksandrs Semjonovs, Leonids Tambijevs, Herberts Vasiljevs, Maris Ziedinš.

MS 2006  (10. místo):   Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs, Martinš Raitums - Kaspars Astašenko, Guntis Galvinš, Maris Jass, Aleksandrs Jerofejevs, Georgijs Pujacs, Arvids Rekis, Agris Saviels, Atvars Tribuncovs - Viktors Blinovs, Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Kaspars Daugavinš, Aleksandrs Niživijs, Grigorijs Pantělejevs, Mikelis Redlihs, Aleksandrs Semjonovs, Janis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Juris Štals, Leonids Tambijevs, Herberts Vasiljevs.

MS 2007  (13. místo):   Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs, Martinš Raitums - Guntis Galvinš, Aleksandrs Jerofejevs, Rodrigo Lavinš, Georgijs Pujacs, Arvids Rekis, Agris Saviels, Olegs Sorokins, Atvars Tribuncovs - Armands Berzinš, Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Kaspars Daugavinš, Guntis Džerinš, Aleksandrs Macijevskis, Aleksandrs Niživijs, Grigorijs Pantělejevs, Mikelis Redlihs, Aleksandrs Semjonovs, Janis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Leonids Tambijevs, Herberts Vasiljevs.

MS 2008  (11. místo):   Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs, Dmitrijs Žabotinskis - Guntis Galvinš, Aleksandrs Jerofejevs, Rodrigo Lavinš, Georgijs Pujacs, Jekabs Redlihs, Krišjanis Redlihs, Arvids Rekis, Agris Saviels - Armands Berzinš, Viktors Blinovs, Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Kaspars Daugavinš, Raitis Ivanans, Martinš Karsums, Aleksandrs Macijevskis, Aleksandrs Niživijs, Mikelis Redlihs, Janis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Juris Štals, Herberts Vasiljevs.

MS 2009  (7. místo):   Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs, Dmitrijs Žabotinskis - Oskars Bartulis, Guntis Galvinš, Aleksandrs Jerofejevs, Rodrigo Lavinš, Georgijs Pujacs, Krišjanis Redlihs, Karlis Skrastinš, Olegs Sorokins, Kristaps Sotnieks - Girts Ankipans, Armands Berzinš, Aigars Cipruss, Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Guntis Džerinš, Roberts Jekimovs, Martinš Karsums, Aleksandrs Niživijs, Mikelis Redlihs, Janis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Herberts Vasiljevs.

ZOH 2010  (12. místo):   Edgars Masalskis, Ervins Muštukovs, Sergejs Naumovs - Oskars Bartulis, Guntis Galvinš, Rodrigo Lavinš, Georgijs Pujacs, Krišjanis Redlihs, Arvids Rekis, Karlis Skrastinš, Kristaps Sotnieks - Girts Ankipans, Armands Berzinš, Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Kaspars Daugavinš, Martinš Karsums, Gints Meija, Aleksandrs Niživijs, Mikelis Redlihs, Janis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Herberts Vasiljevs.

MS 2010  (11. místo):   Edgars Lusinš, Edgars Masalskis, Martinš Raitums - Janis Andersons, Guntis Galvinš, Maris Jass, Aleksandrs Jerofejevs, Arturs Kulda, Georgijs Pujacs, Jekabs Redlihs, Arvids Rekis, Kristaps Sotnieks - Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Kaspars Daugavinš, Andris Džerinš, Martinš Karsums, Gints Meija, Aleksandrs Niživijs, Sergejs Pečura, Mikelis Redlihs, Kaspars Saulietis, Janis Sprukts, Juris Štals, Herberts Vasiljevs.

MS 2011  (13. místo):   Maris Jučers, Edgars Masalskis, Martinš Raitums - Janis Andersons, Oskars Cibulskis, Arturs Kulda, Georgijs Pujacs, Jekabs Redlihs, Krišjanis Redlihs, Arvids Rekis, Kristaps Sotnieks - Girts Ankipans, Armands Berzinš, Roberts Bukarts, Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Andris Džerinš, Ronalds Keninš, Gints Meija, Aleksandrs Niživijs, Sergejs Pečura, Mikelis Redlihs, Kaspars Saulietis, Juris Štals, Herberts Vasiljevs.

MS 2012  (10. místo):   Maris Jučers, Edgars Masalskis, Ervins Muštukovs - Janis Andersons, Oskars Bartulis, Oskars Cibulskis, Guntis Galvinš, Rodrigo Lavinš, Georgijs Pujacs, Krišjanis Redlihs, Kristaps Sotnieks - Armands Berzinš, Roberts Bukarts, Martinš Cipulis, Kaspars Daugavinš, Andris Džerinš, Miks Indrašis, Koba Jass, Ronalds Keninš, Gints Meija, Mikelis Redlihs, Kaspars Saulietis, Janis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Juris Štals.

MS 2013  (11. místo):   Kristers Gudlevskis, Maris Jučers, Edgars Masalskis - Janis Andersons, Ralfs Freibergs, Maris Jass, Arturs Kulda, Georgijs Pujacs, Krišjanis Redlihs, Agris Saviels, Kristaps Sotnieks - Armands Berzinš, Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Andris Džerinš, Zemgus Girgensons, Miks Indrašis, Koba Jass, Roberts Jekimovs, Ronalds Keninš, Gints Meija, Vitalijs Pavlovs, Janis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Juris Štals.

ZOH 2014  (8. místo):   Kristers Gudlevskis, Edgars Masalskis, Ervins Muštukovs - Oskars Bartulis, Ralfs Freibergs, Arturs Kulda, Sandis Ozolinš, Georgijs Pujacs, Krišjanis Redlihs, Arvids Rekis, Kristaps Sotnieks - Armands Berzinš, Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Kaspars Daugavinš, Zemgus Girgensons, Miks Indrašis, Koba Jass, Martinš Karsums, Ronalds Keninš, Vitalijs Pavlovs, Mikelis Redlihs, Janis Sprukts, Juris Štals, Herberts Vasiljevs.

MS 2014  (11. místo):   Kristers Gudlevskis, Edgars Masalskis, Ivars Punnenovs - Guntis Galvinš, Janis Jaks, Maris Jass, Arturs Kulda, Rodrigo Lavinš, Georgijs Pujacs, Jekabs Redlihs, Kristaps Sotnieks - Armands Berzinš, Martinš Cipulis, Kaspars Daugavinš, Andris Džerinš, Zemgus Girgensons, Miks Indrašis, Koba Jass, Ronalds Keninš, Roberts Lipsbergs, Gints Meija, Aleksandrs Niživijs, Mikelis Redlihs, Juris Štals, Herberts Vasiljevs.

MS 2015  (13. místo):   Janis Kalninš, Edgars Masalskis, Ervins Muštukovs - Janis Andersons, Oskars Cibulskis, Guntis Galvinš, Maris Jass, Aleksandrs Jerofejevs, Krišjanis Redlihs, Kristaps Sotnieks, Maksims Širokovs - Rodrigo Abols, Lauris Bajaruns, Armands Berzinš, Roberts Bukarts, Martinš Cipulis, Lauris Darzinš, Kaspars Daugavinš, Andris Džerinš, Miks Indrašis, Koba Jass, Mikelis Redlihs, Kaspars Saulietis, Gunars Skvorcovs, Janis Sprukts.

MS 2016  (13. místo):   Janis Kalninš, Edgars Masalskis, Elvis Merzlikinš - Janis Andersons, Oskars Cibulskis, Ralfs Freibergs, Guntis Galvinš, Aleksandrs Jerofejevs, Edgars Siksna, Kristaps Sotnieks, Maksims Širokovs - Rodrigo Abols, Maris Bičevskis, Roberts Bukarts, Kaspars Daugavinš, Andris Džerinš, Zemgus Girgensons, Miks Indrašis, Ronalds Keninš, Edgars Kulda, Gints Meija, Vitalijs Pavlovs, Mikelis Redlihs, Gunars Skvorcovs, Aleksejs Širokovs.


Hráči s nejvíce starty na světových turnajích za Lotyšsko: (MS+ZOH)

19 - Aleksandrs Niživijs (16+3), Edgars Masalskis (15+4).
17 - Leonids Tambijevs (15+2), Rodrigo Lavinš (14+3).
16 - Aleksandrs Semjonovs (14+2).
15 - Sergejs Naumovs (12+3), Karlis Skrastinš (12+3).
14 - Aigars Cipruss (12+2), Martinš Cipulis (11+3), Mikelis Redlihs (11+3), Herberts Vasiljevs (11+3).
13 - Janis Sprukts (11+2).
12 - Atvars Tribuncovs (10+2), Georgijs Pujacs (9+3), Krišjanis Redlihs (9+3).
11 - Guntis Galvinš (10+1), Aleksandrs Kerčs (10+1), Aleksejs Širokovs (10+1), Arturs Irbe (9+2),
Grigorijs Pantělejevs (9+2), Armands Berzinš (8+3).
10 - Normunds Sejejs (10+0), Aleksandrs Belavskis (9+1), Vjačeslavs Fanduls (9+1), Aleksandrs Macijevskis (9+1),
Harijs Vitolinš (9+1), Kristaps Sotnieks (8+2), Lauris Darzinš (8+2), Kaspars Daugavinš (8+2), Arvids Rekis (7+3).

Bonus: nejlepší bodové výkony nejčastějších reprezentantů.

Home page: >> Milanovo hokejové stránky <<