SVK     Reprezentační sestavy Slovenska na vrcholných turnajích


turnaj (umístění) : brankáři - obránci - útočníci
MS 1993:   Slovensko se nezúčastnilo z důvodu nezařazení do žádné z výkonnostních skupin.

Kvalifikace na ZOH 1994 (1. místo):   E. Hartmann, Miroslav Michalek - J. Bača, Droppa, Kledrowetz, M. Marcinko, Medřík, Sekeráš, Smerčiak, Švehla - Bondra, Cíger, J. Daňo, O. Haščák, Jánoš, L. Kolník, Pálffy, Róbert Petrovický, Stümpel, Šatan, Anton Šťastný, P. Šťastný.

ZOH 1994  (6. místo):   Dragan {ČS}, E. Hartmann {ČS}, Miroslav Michalek - J. Bača {ČS}, Búřil, M. Marcinko, Medřík {ČS}, Sekeráš, Smerčiak, Švehla {ČS}, Varholík - J. Daňo, O. Haščák {ČS}, Jánoš, L. Kolník {ČS}, Kontšek, Pálffy {ČS}, Róbert Petrovický, Plavucha, Pohorelec, R. Pucher, Šatan, P. Šťastný {ČS}.

MS 1994 "C"  (1. místo):   Dragan (2), E. Hartmann (2), Miroslav Michalek (2) - Hecl, Jasečko, Kledrowetz, M. Marcinko (2), Medřík (2), Sekeráš (2), Smerčiak (2), Varholík (2) - J. Daňo (2), O. Haščák (2), Jánoš (2), L. Kolník (2), Kontšek (2), Paukovček, Plavucha (2), Pohorelec (2), R. Pucher (2), Ruzsnyák, Rybovič, Šatan (2).

MS 1995 "B"  (1. místo):   Čunderlík, Dragan (3) - Jasečko (2), M. Marcinko (3), Medřík (3), Sekeráš (3), Smerčiak (3), Švehla (2), Varholík (3), Vorobel - Cíger {ČS}, J. Daňo (3), O. Haščák (3), M. Ihnačák, Jánoš (3), L. Kolník (3), Róbert Petrovický (2), Plavucha (3), R. Pucher (3), Šatan (3), Šechný, P. Šťastný (2).

MS 1996  (10. místo):   Dragan (4), Klempa, I. Murín - Jasečko (3), Medřík (4), Sekeráš (4), Smerčiak (4), Varholík (4), Višňovský, Vorobel (2) - Cíger (2), J. Daňo (4), Demitra, O. Haščák (4), Jánoš (4), L. Kolník (4), Pálffy (2), Róbert Petrovický (3), Plavucha (4), R. Pucher (4), Rybovič (2), Šatan (4).

SP 1996  (7. místo):   Dragan (5), Mega, I. Murín (2) - J. Bača (2), Bukna, Droppa, Jasečko (4), Medřík (5), Sekeráš (5), Smerčiak (5), Švehla (3), Varholík (5), Višňovský (2) - Bondra, Cíger (3), Demitra (2), O. Haščák (5), Ilavský, L. Kolník (5), Plavucha (5), Rybovič (3), Stümpel, Šatan (5), Voskár, Zedník.

MS 1997  (9. místo):   Dragan (6), E. Hartmann (3), I. Murín (3) - Babka, J. Bača (3), Droppa (2), Medřík (6), Pukalovič, Sekeráš (6), Višňovský (3), V. Vlk - Bicek, Cíger (4), J. Daňo (5), Marián Hossa, Jánoš (5), L. Kolník (6), Kontšek (3), Pardavý, Plavucha (6), P. Pucher, Stantien, Stümpel (2).

ZOH 1998  (10. místo):   I. Murín (4), Pavol Rybár, Šimonovič - Droppa (3), Jasečko (5), Mosnár, Sekeráš (7), Švehla (4), Varholík (6), Višňovský (4) - Bondra (2), Cíger (5), J. Daňo (6), O. Haščák (6), Jánoš (6), L. Kolník (7), Kontšek (4), Pardavý (2), Róbert Petrovický (4), Plavucha (7), P. Pucher (2), Ruzsnyák (2), Stantien (2).

MS 1998  (7. místo):   Miroslav Michalek (3), Pavol Rybár (2), Šimonovič (2) - J. Bača (4), Droppa (4), Jasečko (6), Pukalovič (2), Sekeráš (8), Švehla (5), Višňovský (5) - Bartoš, Cíger (6), J. Daňo (7), Jánoš (7), Kapuš, Kropáč, Pardavý (3), P. Pucher (3), R. Pucher (5), Rataj, Stantien (3), Stümpel (3), Voskár (2).

MS 1999  (7. místo):   I. Murín (5), Rovnianek, Šimonovič (3) - Babka (2), Droppa (5), Hecl (2), Chára, Jasečko (7), Sekeráš (9), Višňovský (6), V. Vlk (2) - Bartoš (2), Cíger (7), J. Daňo (8), Marián Hossa (2), Kapuš (2), L. Kolník (8), Lipianský, Pálffy (3), Pardavý (4), P. Pucher (4), R. Pucher (6), Šechný (2).

MS 2000  (2. místo):   Lašák, Lipovský, Pavol Rybár (3) - Droppa (6), Chára (2), Jasečko (8), Podhradský, Sekeráš (10), R. Suchý, Štrbák, Višňovský (7) - Bartečko, Bartoš (3), Handzuš, M. Hlinka, Hreus, Hurtaj, Kapuš (3), Pardavý (5), Ronald Petrovický, Plavucha (8), P. Pucher (5), Šatan (6), Vaic.

MS 2001  (7. místo):   Lašák (2), Pavol Rybár (4), Staňa - Droppa (7), Chára (3), Lintner, Mezei, Richard Pavlikovský, Sekeráš (11), Štrbák (2) - Bartoš (4), Cíger (8), Gáborík, M. Hlinka (2), Marián Hossa (3), L. Nagy, A. Nedorost, Országh, Pardavý (6), Róbert Petrovický (5), P. Pucher (6), Somík, Zedník (2).

ZOH 2002  (13. místo):   Lašák (3), Pavol Rybár (5), Staňa (2) - Lintner (2), Majeský, Milo, Obšut, Richard Pavlikovský (2), Smrek, Višňovský (8) - Bartečko (2), Demitra (3), Handzuš (2), Marián Hossa (4), Kapuš (4), Pálffy (4), Pardavý (7), Rastislav Pavlikovský, Róbert Petrovický (6), Stümpel (4), Šatan (7), Šechný (3), Török.

MS 2002  (1. místo):   Lašák (4), Staňa (3), Šimonovič (4) - J. Bača (5), L. Čierny, Hecl (3), Lintner (3), Milo (2), Smrek (2), Štrbák (3), Višňovský (9) - Bartečko (3), Bondra (3), Handzuš (3), M. Hlinka (3), L. Nagy (2), Országh (2), Pálffy (5), Rastislav Pavlikovský (2), Róbert Petrovický (7), P. Pucher (7), Somík (2), Stümpel (5), Šatan (8), Tomík, Uram.

MS 2003  (3. místo):   Lašák (5), Pavol Rybár (6), Staňa (4) - L. Čierny (2), Lintner (4), Majeský (2), Milo (3), R. Suchý (2), Štrbák (4), Švehla (6), Višňovský (10) - Bondra (4), Cíger (9), Demitra (4), M. Hlinka (4), Kapuš (5), L. Nagy (3), Országh (3), Pálffy (6), Radivojevič, Sejna, Stümpel (6), Šatan (9), Vaic (2), Zedník (3).

MS 2004  (4. místo):   Križan, Lašák (6), Staňa (5) - L. Čierny (3), Graňák, Chára (4), Lintner (5), Majeský (3), Meszároš, Mezei (2), Štrbák (5) - Bartečko (4), Demitra (5), Gáborík (2), Marián Hossa (5), Kapuš (6), J. Kolník, Kukumberg, Országh (4), Rastislav Pavlikovský (3), Ronald Petrovický (2), Stümpel (7), Šatan (10), J. Štefanka.

SP 2004  (7. místo):   Budaj, Lašák (7), Staňa (6) - L. Čierny (4), Chára (5), Lintner (6), Mezei (3), Obšut (2), R. Suchý (3), Štrbák (6), Višňovský (11) - Bartečko (5), Cibák, Demitra (6), Gáborík (3), M. Hlinka (5), Marián Hossa (6), L. Nagy (4), Országh (5), Rastislav Pavlikovský (4), Ronald Petrovický (3), Radivojevič (2), Somík (3), Stümpel (8), Šatan (11), Zedník (4).

MS 2005  (5. místo):   Križan (2), Lašák (8), Staňa (7) - Graňák (2), Chára (6), Lintner (7), Majeský (4), Obšut (3), R. Suchý (4), Štrbák (7), Višňovský (12), Vydarený - Bartečko (6), Demitra (7), Gáborík (4), Handzuš (4), Marcel Hossa, Marián Hossa (7), Országh (6), Pálffy (7), P. Pucher (8), Stümpel (9), Šatan (12), J. Štefanka (2), Zedník (5).

ZOH 2006  (5. místo):   Budaj (2), Križan (3), Lašák (9) - Chára (7), Jurčina, Majeský (5), Meszároš (2), R. Suchý (5), Štrbák (8), Višňovský (13) - Bartečko (7), Bondra (5), Demitra (8), Gáborík (5), Marcel Hossa (2), Marián Hossa (8), Kapuš (7), Ronald Petrovický (4), Stümpel (10), Surový, Svatoš, Šatan (13), Zedník (6).

MS 2006  (8. místo):   Križan (4), Lašák (10), Staňa (8) - Graňák (3), Harant, S. Hudec, Jurčina (2), Meszároš (3), Milo (4), Stehlík, Štrbák (9), Vydarený (2) - Bartovič, Cibák (2), Čiernik, Marcel Hossa (3), Marián Hossa (9), M. Hudec, Kapuš (8), Kollár, M. Kováčik, Rastislav Pavlikovský (5), Surový (2), Vaic (3), Zálešák.

MS 2007  (6. místo):   Halák, Konrád, Križan (5) - Graňák (4), Harant (2), Chára (8), Jurčina (3), Podhradský (2), Starosta, Stehlík (2), Štrbák (10) - Čiernik (2), Demitra (9), Gáborík (6), Marián Hossa (10), Kapuš (9), M. Kováčik (2), Kukumberg (2), Melichárek, Podkonický, Radivojevič (3), Somík (4), Surový (3), Šatan (14), Uram (2).

MS 2008  (13. místo):   Budaj (3), Križan (6), Lašák (11) - Graňák (5), Majeský (6), Mezei (4), Podhradský (3), A. Sekera, Starosta (2), Štrbák (11), Višňovský (14), Vydarený (3) - Čiernik (3), Fabuš, Marcel Hossa (4), Húževka, Kollár (2), J. Kolník (2), M. Kováčik (3), Melichárek (2), J. Mikúš, Róbert Petrovický (8), Podkonický (2), Skladaný, Somík (5).

MS 2009  (10. místo):   Halák (2), Lašák (12), Staňa (9) - Baranka, Graňák (6), Obšut (4), A. Sekera (2), Smrek (3), Švarný, Valábik, Vydarený (4) - Bartečko (8), Bartovič (2), Bicek (2), Handzuš (5), Marcel Hossa (5), Macho, J. Mikúš (2), L. Nagy (5), Ölvecký, Rastislav Pavlikovský (6), Radivojevič (4), Š. Ružička, Surový (4), J. Štefanka (3).

ZOH 2010  (4. místo):   Budaj (4), Halák (3), Staňa (10) - Baranka (2), Chára (9), Jurčina (4), Meszároš (4), A. Sekera (3), Štrbák (12), Višňovský (15) - Bartečko (9), Cibák (3), Demitra (10), Gáborík (7), Handzuš (6), Marcel Hossa (6), Marián Hossa (11), T. Kopecký, Pálffy (8), Radivojevič (5), Stümpel (11), Šatan (15), Zedník (7).

MS 2010  (12. místo):   Budaj (5), Hamerlík, Staňa (11) - Frühauf, Graňák (7), Lintner (8), Majeský (7), Mihálik, A. Sekera (4), Starosta (3) - Bartovič (3), Bulík, Čiernik (4), Dravecký, Gron, Kukumberg (3), Macho (2), Pánik, Podkonický (3), Svatoš (2), Šatan (16), Tatar, Zagrapan, Zálešák (2).

MS 2011  (10. místo):   Halák (4), Hamerlík (2), Lašák (13) - Baranka (3), Graňák (8), Jurčina (5), Majeský (8), Podhradský (4), Sersen, Štrbák (13), Višňovský (16) - Bartečko (10), Cibák (4), Demitra (11), Gáborík (8), Handzuš (7), Marcel Hossa (7), Marián Hossa (12), L. Nagy (6), Radivojevič (6), Š. Ružička (2), Stümpel (12), Surový (5), Šatan (17), Zedník (8).

MS 2012  (2. místo):   Hamerlík (3), J. Hudáček, Laco - Baranka (4), Graňák (9), Chára (10), Kudroč, A. Sekera (5), Sersen (2), Starosta (4), Vydarený (5) - Bartovič (4), Bližňák, Handzuš (8), Marcel Haščák, Marcel Hossa (8), Hovorka, L. Hudáček, T. Kopecký (2), Michel Miklík, J. Mikúš (3), Radivojevič (7), Surový (6), Šatan (18), Tatar (2).

MS 2013  (8. místo):   J. Hudáček (2), Janus, Staňa (12) - Ďaloga, Jurčina (6), Mezei (5), Mihálik (2), A. Sekera (6), Sersen (3), Švarný (2), Vydarený (6) - M. Bartek, Bližňák (2), M. Daňo, Marcel Haščák (2), L. Hudáček (2), T. Kopecký (3), Kukumberg (4), Michel Miklík (2), Ölvecký (2), Radivojevič (8), Stümpel (13), Surový (7), Šatan (19), Záborský.

ZOH 2014  (11. místo):   Budaj (6), Halák (5), Laco (2) - Baranka (5), Chára (11), Jurčina (7), Marinčin, Meszároš (5), A. Sekera (7), Starosta (5), Vydarený (7) - Bartovič (5), Handzuš (9), Marcel Hossa (9), Marián Hossa (13), Jurčo, T. Kopecký (4), T. Marcinko, Michel Miklík (3), Ölvecký (3), Pánik (2), Radivojevič (9), Surový (8), Tatar (3), Záborský (2).

MS 2014  (9. místo):   J. Hudáček (3), Janus (2), Laco (3) - Brejčák, Čerešňák, Ďaloga (2), Marinčin (2), Mihálik (3), Sloboda, Švarný (3), Valach - Marcel Haščák (3), Hrivík, T. Marcinko (2), Michel Miklík (4), J. Mikúš (4), L. Nagy (7), Pánik (3), Réway, Skokan, Šatan (20), Andrej Šťastný, Tatar (4), Tybor, Viedenský.

MS 2015  (9. místo):   J. Hudáček (4), Konrád (2), Laco (4) - Baranka (6), Ďaloga (3), Graňák (10), Jánošík, Jurčina (8), Meszároš (6), J. Mikuš, Sersen (4) - Bartovič (6), Bližňák (3), M. Daňo (2), Dravecký (2), Gáborík (9), L. Hudáček (3), Jurčo (2), T. Kopecký (5), Lušňák, Michel Miklík (5), Pánik (4), Surový (9), Tatar (5), Viedenský (2).

MS 2016  (9. místo):   Baroš, J. Hudáček (5), Konrád (3) - Graňák (11), Ch. Jaroš, Marinčin (3), Meszároš (7), J. Mikuš (2), A. Sekera (8), Sersen (5), Švarný (4) - M. Bakoš, M. Bartánus, Cehlárik, M. Daňo (3), Dravecký (3), Hrnka, L. Hudáček (4), Jurčo (3), Lušňák (2), T. Marcinko (3), Réway (2), Skalický, Andrej Šťastný (2), Viedenský (3).

[SP 2016  (2. místo) - tým Evropa]:   Halák (6) - Chára (12), A. Sekera (9) - Gáborík (10), Marián Hossa (14), Tatar (6).


Hráči s nejvíce starty na světových turnajích za Slovensko (MS+ZOH+SP) + za tým Evropy na SP 2016:

20 - Miroslav Šatan (14+4+2).
16 - Lubomír Višňovský (10+4+2).
14 - Marián Hossa (8+4+2).
13 - Ján Lašák (10+2+1), Martin Štrbák (10+2+1), Jozef Stümpel (8+3+2).
12 - Rastislav Staňa (9+2+1), Zdeno Chára (7+3+2).
11 - Dominik Graňák (11+0+0), Lubomír Sekeráš (8+2+1), Pavol Demitra (6+3+2).
10 - Ľuboš Bartečko (6+3+1), Marián Gáborík (6+2+2).

Poznámka:  (číslo) za jménem hráče = kolikátá v pořadí je to jeho účast na ZOH, MS nebo SP v dresu Slovenska
                {ČS}  za jménem hráče = tento hráč se již účastnil ZOH, MS nebo KP v dresu Československa

Bonus:       nejúspěšnější hokejisté Slovenska podle počtu medailí na světových turnajích

Home page: >> Milanovo hokejové stránky <<