hokejové foto

HOKEJOVÉ STATISTIKY

Moderovaná oblast pro dotazy a komentáře


Dotazy a jiné příspěvky možno zasílat na adresu : diskusekmhs@centrum.cz24.1.2009 -  Hugues Baillet: Hello, first of all I'm french so I don't speak a word of Čeština. I'm a contributor on wikipedia and I have a question. Is there any link between Vladimír Růžička (hokejový trener) and the player born in 1989 (http://www.hc-slavia.cz/hrac.asp?id=189)? Thanks for your help.

Re: Vladimir Ruzicka (born in 1963 year) is father of Vladimir Ruzicka junior (born in 1989 year). Best regards M.M.


2.10.2008 -  Dušan Vichr: Ahoj, chci se zeptat, zda se dají někde najít kompletní statistiky extraligy za hráče obdobně jako jsou třeba na nhl.cz. Prostě porovnání kdo dal nejvíc gólů v extralize, kdo má historicky nejvíc asistencí, bodů apod. S pozdravem D.V.

Re: Ahoj, statistiky české extraligy prezentuje server hokej.cz, myslím, že jsou dokonce oficiálním zpracovatelem pro ČSLH. Nějaké summary data můžete zjistit i na statistických stránkách Petra Hubáčka - v souboru http://www.sweb.cz/avlh/Strelci-extraliga.pdf . S pozdravem M.M.


18.3.2008 -  Jan Staněk: Zdravím, nemám žádný odborný hokejový dotaz, spíš jsem se chtěl zeptat, jak to všechno zvládáš. Kolik času tvé netové stránce věnuješ denně či kolik toho musíš denně nastudovat, abys doplnil nějakou zajímavou informaci. Popravdě musím konstatovat, že moc hokejových nebo i sportovních nadšenců, kteří by denně aktualizovali svou práci, není. Přeji dost pevné vůle. Jan Staněk

Re: Taky zdravím, děkuji za mail a vlastně i za dotaz. Mým stránkám se věnuji denně odhadem hodinu, no možná i chvilku víc :-) (když třeba dávám dohromady něco nového, což už ale teď není moc často). Jednak už mám víceméně podchyceno vše, co mně zajímá, a pak ... před kvantitou dávám přednost tomu, aby údaje byli aktuální. Občas dostávám náměty na to, co bych ještě mohl na svých stránkách zveřejňovat, ale nikdy jsem neměl v úmyslu, aby na mých stránkách bylo „všechno“. Myslím, že není moc přínosné opisovat to, co už je zveřejněno jinde. Snažím se vybírat a dávat dohramady ty čísla z hokeje tak, aby to bylo zajímavé. Pro mě a třeba i pro ostatní. Je to zkrátka můj koníček a u toho člověk ten čas až zas tak moc nepočítá. Přeju příjemný den. M.M.


12.3.2008 -  Czerch - Moskva: Vazeny fanousci narodniho tymu Ceska! Ja jsem fanouskem Ceska, nehlede na to, ze jsem Rus. Mym konickem je sbirane zapasu Cechu na video. Za nejakou dobu jsem nazhromazdil velkou sbirku, ale 72, 76, 77 rok nemam... Mam Superserii 72...Dva golu Bohumilu Stastneho... Mam hodne documentarnich filmu, zapasy klubu: Toronto-Kladno 5:8 a jine. Jsem pripraven na vymeny spolupraci. Preji uspechu! Czerch. http://czehockvideo.narod.ru/index.html

Re: Dobrý den. Děkuji za dopis i nabídku k výměně video záznamů a dokumentárních filmů ze zápasů Česka a Československa. Bohužel, já nevlastním ani nesbírám žádná videa ani podobný obrazový materiál, takže vaši nabídku nemohu využít. Děkuji rovněž za přízeň, kterou věnujete českému hokeji, a přeji hodně hezkých hokejových zážitků. S pozdravem M. M.


25.12.2007 -  Pavel Vondra: Milane zdravím. Jsem veliký fanoušek ledního hokeje a to především se zaměřením na reprezentaci a turnaje nejvyššího světového fóra. Náhodou jsem narazil na Vaše stránky a ... Když jsem listoval ve svých statistikách, tak mě chybí zápas ČR- DEL All stars 3:2 ze dne 5.11.1994. Jenom nevím, zda je tento zápas veden jako oficiální mezistátní zápas? Dalším zápasem je zápas ČR-Švédsko 5:1 ze dne 18.12.1995, který uznávají jako oficiální jen Češi, nikoliv však Švédové z důvodu, že proti nim nenastoupilo A mužstvo ČR, které v ten samý den sehrálo prohrané utkání s Francií. Dalším zápasem je ČR-Finsko 3:5 ze dne 21.12.1995, kde hráli de fakto B týmy. Jak je to s těmito třemi zápasy, opravdu nevím. Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Pavel Vondra.

Re: Taky zdravím Pavle, pokusím se odpovědět. Zápas ČR vs. DEL All stars zřejmě fakticky nelze správně považovat za mezistátní střetnutí, protože proti českému týmu nastoupil výběr německé ligy, který měl ve svém středu spoustu cizinců. Někde tu sestavu DEL mám a asi ji na stránky i výhledově doplním. Důvod, proč jsem tento zápas zařadil mezi oficiální, je ten, že hráčům se obecně účast v tomto utkání přiznává do počtu zápasů, které odehráli za reprezentaci, to samé s góly. Přišlo mi nesprávné hráčům tento start ubírat, nebo tento zápas přeskočit s tím, že by ale zúčastnění hráči v následném zápase měli najednou o dva víc, aby seděl počet, než jej prostě mezi oficiální zápasy zařadit. Třeba KRONIKA ČESKÉHO HOKEJE od p. Jenšíka tento zápas mezi oficiálními nezmiňuje. Uvedu ještě příklady odjinud.
V roce 1979 se konal Challange Cup, což byla krátká série na dva vítězné zápasy mezi reprezentací SSSR a výběrem NHL. Za NHL nastoupili i Švédové Börje Salming, Anders Hedberg a Ulf Nilsson, přesto si tyto duely SSSR počítala jako oficiální zápasy proti Kanadě – viz třeba http://www.chidlovski.net/1954/54_season.asp?gseason=78-79 . Podobným případem je Rendez Vous 1987 v Quebecu. Opět SSSR vs. NHL, za výběr NHL hráli např. i Švédové Ulf Samuelsson a Tomas Sandström (narodil se ovšem ve Finsku) a Finové Jarri Kurri a Esa Tikkanen a přesto z ruské strany to berou jako oficiální zápasy proti Kanadě – viz http://www.chidlovski.net/1954/54_season.asp?gseason=86-87 . Nebo Slovensko. V přehledu všech zápasů jejich reprezentace http://www.szlh.sk/clanok/45-PREHLAD-ZAPASOV-A-timu-SR-od-roku-1940 a zřetelněji určitě ze summary zápasů http://www.szlh.sk/clanok/1238-Slovensko-verzus-svet je možno vidět, že si do statistik oficiálních zápasů opravdu počítají i zápasy, kdy proti jejich týmu nastoupily i jiné než reprezentační A-týmy soupeře. Tak, teď k dalšímu.
V prosinci 1995 došlo k tomu, že se konaly dva turnaje. Tradiční Cena Izvestijí v Rusku a ve Finsku premiérově Vánoční pohár (někdy je to vydáváno za 1. ročník Karjala Tournament). Češi poslali regulérní A-tým do Finska, do Ruska jel záložní, nebo chcete-li, B-tým, ale vystupoval jistě pod hlavičkou Česká republika. Utkání „ruského“ výběru bylo za oficiální uznáno českou stranou více méně spíše až na základě slušných výsledků, než že by to bylo ošetřené nějak dopředu. Zkrátka tady zvítězil názor, že neudělali ostudu, tak proč to neuznat. Jinak se k tomu postavili Finové, kteří rovnou moskevské zápasy brali ze svého pohledu jako zápas B-týmů, takže to sami sobě nepočítají. Švédové naopak do Ruska poslali elitní výběr a do Finska rezervu, čili z jejich strany je to posuzování oficiální-neoficiální opačné než u Finů. Doporučuji podívat se také na http://avlh.sweb.cz/CZ-utkani.pdf , kde je precizně zpracovaný přehled všech zápasů ČR a Československa včetně poznámek o tom, kdy na jedné straně nenastoupil A-tým. Zdraví M.M.

PS: Koncem roku 2008 jsem změnil pohled na zápas proti DEL All stars jako na neoficiální utkání, u hráčů jsem provedl korekce stran statistik - viz sezóna 1994-1995.


22.10.2007 -  Josef Flašar: Dobrý den, posílám Vám něco ze svého archívu. Josef Flašar.

Re: Dobrý den, děkuji Vám pěkně za zaslaný materiál, údaje z reprezentačních zápasů z let 1945 - 1969 použiji hned pro zítřejší článek a zpřesnění údajů ve statistice hráčů toho období. M.M.


4.8.2007 -  Samvel Garibian: Dear Mr. Masek! I am looking for stats informations of old major hockey tournaments as well as of friendly games of Great Soviet Team. I already have a large archive of such information (even boxscores of a lot of games and so on). So I can offer You to exchange this information. If You are agree, I will detail what exactly I need. Sincerely Samvel.

Re: Dear Mr. Samvel! I think that the most information about Soviet Team is on the web http://www.chidlovski.com/personal/1954/index.htm . If you want to know anything else what there aren't publicated You can send me your questions. Sincerely. M.M.


24.7.2007 -  Pavel Nohál: Dobrý den, náhodou jsem narazil na Vaše stránky, jelikož se také podrobně zajímám o hokejovou historii, tak bych Vás rád upozornil na nepřesnost v článku ze 17.7.2007 ohledně MS 1975, konkrétně utkání ČSSR-USA. Uvádíte, že náš tým prohrával již 0:3, ale tak tomu nebylo. Náš tým prohrával během první třetiny vždy o jeden gól a neustále dotahoval. Sled branek byl následující: 3.min. Ross 0:1, 7.min. Martinec 1:1, 9.min. Polich 1:2, 12.min. Ebermann 2:2, 16.min. Schneider 2:3, 20.min. Augusta 3:3, no a pak už stříleli jen naši. Po třetí brance soupeře vystřídal brankáře Jiřího Crhu Jiří Holeček. Tolik na vysvětlenou. Jinak přeji hodně úspěchů při zpracovávání hokejových statistik. S pozdravem Pavel Nohál

Re: Dobrý den, děkuji za upozornění. Chyba vznikla tak, že jsem při tvorbě článku použil i knížku SVĚTOVÝ HOKEJ (autoři Gut a Vlk), kde se právě k tomuto zápasu na straně 360 píše " ... a v několika minutách jsme prohrávali 0:3! Do branky se vrátil odpočívající Holeček, na střídačce padlo několik burcujících slov a mužstvo se vrátilo ke koncentrované hře, která nám přinesla na konci i veselejší výsledek 8:3." Takže tady jsem k tomu přišel. Já jsem tu knížku HOKEJ´75 od pana Malce nečetl celou, v sumáři na konci jsou údaje o střelcích gólů bez udání minut, tak tam jsem si toho nemohl všimnout. V knížce je ale článek k tomu zápasu uveden, našel jsem si to, a sled branek byl přesně, jak píšete. Takže díky za upozornění, opravil jsem, a příště se snad už takhle neseknu :-) zdraví M. M.


9.6.2007 -  Jan Řezníček: Chris Pronger je prý také vítěz Světového poháru (dříve Canada Cup), kromě Zlatého hattricku. Ví někdo, existuje-li další takový hokejista? J. Řezníček

Re: Chris Pronger určitě není s touto sbírkou úspěchů osamocen. Jen co jsem v rychlosti zjistil, tak Vjačeslav Fetisov a Igor Larionov vyhráli Kanadský pohár v roce 1981, Brendan Shanahan v roce 1991, Scott N iedermayer a Joe Sakic společně triumfovali na Světovém poháru v roce 2004. Zdraví M.M.

PS: Oprava "chyby" v dotazu i odpovědi: Chris Pronger není vítězem Světového poháru :-(


30.5.2007 -  Milan Gregor: Ahoj Milane. Jsem také milovníkem hokejových statistik hlavně ze 70. a 80. let. Reprezentační individuální se sehnat ještě dají, ale ligové velice těžko. Můžu ti poskytnout pár výpisů z mistrovství světa, jestli chceš, tak si to dej na stránky. Ahoj Milan

Re: Zdravím. Rád bych teď aktuálně něco získal k mistrovstvím světa 1973 - 1975, a případně i k ZOH 1972 to nemám nic a to bych určitě chtěl nějak zpracovat, pokud by to bylo včetně sestav v zápasech. Takže pokud něco máte, co by se dalo využít, za poskytnutí předem děkuji. M.M.


16.5.2007 -  Vladimír Pucholský: Dobrý deň, chcem sa opýtať či boli vydané hokejové ročenky zo štatistikami za roky1991/92 a 1992/93? Za odpoveď vopred ďakujem. V.P.

Re: Dobrý den, máte-li na mysli ročenky, které vydávalo nakladatelství ŠPORT v 80. letech, tak myslím, že ne. Tedy přesněji: nevím o tom, že by vyšly :-( Já jsem pro sezónu 1991-92 čerpal ze SUPERGÓLU (ten vyšel k sezónám 1989-90, 1990-91 a 1991-92) což byla v podstatě obdoba ročenky, časopis ve formátu A4 společně pro fotbal a hokej, málo publicistiky, spíše více statistik. Pro sezónu 1992-93 jsem čerpal z časopisu GóL, jedno letní číslo bylo věnované uplynulé sezóně v hokeji, jiné pak uplynulé sezóně ve fotbale. Budete-li to potřebovat, čísla vám můžu zjistit. S pozdravem M.M.


10.5.2007 -  Pavel: Dobrý den, náhodou jsem narazil na Vaše stránky a příjemně mě překvapily. Nemyslím vzhled, ten není důležitý, ale aktuálnost Vašich dat. Budu rád, když v tom budete pokračovat, rád se budu na Vaše stránky vracet, když budu hledat nějakej hokejovej výsledek. Pavel

Re: Dobrý den, děkuji za povzbudivý mail. Teď přes léto se tady nový výsledky neobjeví, ale chtěl bych na web dávat takové krátké glosy k jednotlivým reprezentačním sezónám. Asi ještě počkám na druhého finalistu Stanley Cupu a pak s tím začnu. Fajn léto přeje M.M.


16.3.2007 -  Kaktus: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli byste nechtěl udělat více statistik z české extraligy? Máte icq?

Re: Dobrý den, abych pravdu řekl, tak momentálně nemám v plánu rozsah stránek rozšiřovat žádným směrem, takže ani více z české extraligy není na programu dne. ICQ .. samozřejmě znám, ale nepoužívám. Zdraví M.M.


9.3.2007 -  Lenka: Dobrý den, mám otázku. Uvádíte u Martina Procházky 61 branek, ale v novinách píší 60. Jak to tedy je? A asi si to budete muset přepsat, protože máte P+P už v bývalých reprezentantech, věřím, že se do reprezentace ještě dostanou. Díky. Lenka

Re: Zdravím Lenko. Celkem oprávněně se podivujete nad tím, proč uvádím počet branek, které vstřelil v reprezentaci Martin Procházka, číslem 61, když v novinách se často uvádí 60. Problém je, že hokejový svaz podle všeho doposud nemá komisi nebo jiný subjekt, který by se seriozně zabýval statistikou a patřičně ji prezentoval. Tím pádem neexistují ani oficiální údaje, kolik který hráč odehrál zápasů a vstřelil gólů atd. V této situaci nezbývá, než aby si každá sportovní redakce, nebo jednotliví novináři nějakým způsobem vše evidovali sami, a kdo si to nedělá sám, tak to nejspíš od někoho opisuje. Řeklo by se, že přece není problém každému hráči po zápase dopsat do jeho bilance čárku za start případně za góly, jenže opak je mnohdy pravdou. Takže někdo se třeba poplete v součtech, jiný to od něj jako od důvěryhodného zdroje přebere, další v řadě to opíše a sekne tam navíc nechtěně nějakou vlastní chybu, zkrátka dopátrat se pravdy je často téměř nemožné. Přesto jsme se o to tuším v roce 2004 pokusili, když jsme provedli s panem Hromádkou z ČTK (tímto mu ještě jednou děkuji) kontrolu sestav a střelců gólů ve všech zápasech české hokejové reprezentace od roku 1993, zápas od zápasu, s cílem dopátrat se správných čísel. Já jsem vycházel z údajů k zápasům uvedených v časopise GÓL, pan Hromádka prováděl porovnání s údaji vydanými v dostupných periodikách případně v jiných zdrojích. Data k zápasům, ke kterým jsme ve finále dospěli, jsem zveřejnil na svých stránkách. Jestli jsou mnou prezentované sestavy a střelci gólů všude správně, o to se přít nechci, mělo by to ale (snad) být alespoň správně spočítané.
K dalšímu části dotazu: P+P mám skutečně vedené jako bývalé reprezentanty, ne snad z důvodu, že bych jim nominaci do národního týmu nepřál, ale rozhodl jsem se obecně hráče s reprezentačními starty rozlišovat mezi aktivní a bývalé hlavně podle data narození a to z toho důvodu, že u těch aktivních navíc sleduji, ještě v jaké hokejové soutěži aktuálně působí. U těch dříve narozených, pokud třeba v minulosti „zmizeli“ někam do druhé či třetí německé ligy, tak byl dřív dost problém to vypátrat, teď už se samozřejmě dá toho spoustu najít na internetu, nicméně dělení na tyto skupiny jsem ponechal. Takže to prosím neberte tak striktně, je to víceméně pro moji potřebu a podle mého subjektivního kritéria. Pokud se někdo z „bývalých reprezentantů“ objeví v nominaci, bystře ho hned přesunu mezi aktivní (viz třeba v této sezóně Čechmánek). Bude-li tomu tak i v případě P+P, rád to udělám, oba patří i mezi mé oblíbené hráče. S pozdravem M.M.


21.1.2007 -  Jan Přibyl: Zdravím. Jako velký fanoušek hokejových statistik vítám vaše stránky. Vlastním veliké množství hokejových statistik zhruba za posledních 30 let, jejichž sestavování mi zabralo už přes 10 let života. Nikde jsem je neviděl takto publikovány, a proto některé z nich nabízím i pro vaše stránky. Jako vzorek vám posílám bodování naší ligy ze sezóny 1982-83.

Re: Taky zdravím. Děkuji za váš mail i ukázku statistik co máte ze sezóny 1982-83, tipuji, že to bude z hokejové ročenky 83. Já mám ty ročenky až od sezóny 1983-84, ale tuhle starší jsem měl asi 2x doma půjčenou z knihovny. Teď bych se vás chtěl zeptat, jakou máte představu o publikování vámi zpracovaných statistik nebo podkladů pro statistiky na mých stránkách. Já jsem, zatím co si vzpomínám, materiály zpracované "externím autorem" zařadil v případě bodování českých hráčů v ligách Finska, Ruska a Švédska, to jsem sám nevytvořil, původního autora jsem tam uvedl, dále už to aktualizuji sám. Zajímá mě jaká je v tuhle chvíli vaše optimální představa. S pozdravem M.M.


9.1.2007 -  Ondřej Kulíšek: Zdravím, chtěl jsem tě pochválit za tyto stránky, protože jsem velký fanda hokeje. Jsou super !!!!! Něco mi tu ale chybí. Osobnosti českého hokeje a rekordy MS (nejvíce účastí, zápasů, gólů i bodů, nejvíc medailí) ne jenom našich. Nehodláš tu něco podobného zařadit i ty? Zajímám se hlavně o historii. Chtěl bych poradit, kde na internetu se dají najít stránky s profily všech československých hráčů. Např: Milan Nový, Holíkové, Martinec, .... atd. Zajímá mě především jak bodovali, kde všude hráli a co dokázali. Něco jsem se dočetl i našel, ale pořád mi něco chybí. Mohl bys prosím tě poradit. Předem děkuji. KULDA.

Re: Díky za pochvalu. Jako místo s největším kvantem dat o jednotlivých hráčích se dá doporučit http://www.eurohockey.net, co se týká zámořského hokeje tak to je http://www.hockeydb.com no a pak samozřejmě při vhodně zvolené podmínce se spoustu údajů najde přes http://www.google.com. Samozřejmě, pokud je čas a nálada, můžeš si projít i odkazy v hokejových sekcích Seznamu.cz a Centrumu.cz. Bohužel o československých hokejistech, kteří měli hráčský vrchol někdy v sedmdesátých letech, toho na netu najdeš spíš míň, než bys chtěl. Proto se pro starší období dá spíše doporučit literatura. V roce 1986 vyšla MALÁ ENCYKLOPEDIE LEDNÍHO HOKEJE, která dost podrobně mapuje hokejové dění až do roku 1985, pravda o československých emigrantech informuje jen velmi kuse, přesto určitě stojí za nahlédnutí. Zhruba desítka hokejistů sedmdesátých let vydala i své sportovní memoáry, Martincovo se jmenuje MŮJ ŽIVOT S HOKEJKOU, Holíkové na své hokejové zážitky vzpomínají v knize BRÁCHOVÉ, Jirka Holeček - FAKÍR, Vlado Dzurilla vydal knihu, na jejíž název si teď nevzpomenu v češtině (já jsem ale četl jen překlad ve slovenštině :-), hodně pěkně napsaný je vzpomínání Jardy Pouzara v knížce 3x S HOKEJOVÝM ÚTOČNÍKEM (kde je i o Jiřím Hrdinovi a Vladimíru Růžičkovi) a mnohé další.
Co se týká rekordů MS, tak různé přehledy tohoto druhu vycházejí vždy zpravidla pár dní před začátkem nového turnaje, příliš nepředpokládám, že bych je sem v dohledné době zařadil (když už se to dá najít jinde). Ono mi upřímně řečeno, už pomalu ale jistě dá zabrat jenom to udržet v aktuálním stavu všechno, co jsem tady doposud nějak dal dohromady :-) Pěkný den. M.M.


27.12.2006 -  Jiří Petr: Zdravím, poslední reprezentační zápas byl proti Rusku nikoliv Švédsku. Oprav si to :-) Ale stránky jsou super a hlavně jsou aktualizovaný. Snažím se dohledávat historii naší nejvyšší hokejové soutěže a hlavně plzeňského týmu, nemáš nějaký důvěryhodný zdroj se statistikami? Třeba pana Guta a Zárubu :-) Chtěl bych dát dohromady tabulku typu: utkání s nejvíce brankami, nejvyšší výhra, střelec nejvíce branek v jednom zápase, největší patrioti jednotlivých klubů ... Měj se, Jirka.

Re: Zdravím, děkuju za upozornění na chybu, překlep se občas vloudí :-(  K Tvému dotazu ... o důvěryhodné zdroje se statistikami je nouze, ohledně výsledků extraligy Ti můžu určitě doporučit stránky http://www.sweb.cz/avlh, s jejichž autorem jsem v kontaktu a vím, že všechny zveřejněné údaje si dost pečlivě kontroluje, spoustu věcí jsme spolu i diskutovali. Ovšem se střelci branek v jednotlivých zápasech, to zjistit bude dost problém. Záleží, o jaké období se chceš zajímat. Posledních pár sezón se na netu určitě najde, pro starší údaje bude nejspíš potřeba zapátrat v knihovnách. Nejvíce se dá najít v časopisech GÓL, ale ty, co vím, mají souhrnně za všechna období, co vycházely, archivovány pouze v knihovně v Olomouci. Můžeš se ale zkusit podívat třeba i v knihovně v Plzni, v sekci periodik by tam určitě měli mít archivovaný výtisky něčeho podobného, jako je (byla) tady v Budějovicích Jihočeská Pravda, to se dá dostat až do šedesátých let. Nebo ještě je možnost sehnat si ročenky jednotlivých klubů, viděl jsem například kladenskou, tam je sezóna po sezóně dost podrobně zpracovaná. Hodně štěstí při pátrání :-) M.M.


10.12.2006 -  Lukin: Dobrý den, prosím Vás chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte, ve kterém zápase za reprezentaci vstřelil Václav Nedomanský 6 gólů, díky za odpověď. Luk.

Re: Zdravím, odpověď se dá najít třeba v knize od pana Jenšíka KRONIKA ČESKÉHO HOKEJE, kde jsou na konci všechny zápasy československé reprezentace včetně střelců branek. Takže to bylo na ZOH 1972 v japonském Sapporu, v zápase proti Polsku, který skončil 14:1. M.M.


23.11.2006 -  Tomáš Kučera: Ahoj, stránky jsou skvělé a jen škoda, že neodkazuješ úplně na všechno, cos kdy zveřejnil a spočítal, protože archiv aktualit chybí a v menu není vše ;o)

Re: Ahoj Tomáši, tak nejdříve díky za pochvalu :-) Sekce aktualit nebyla ne webu úplně od začátků, byla zařazena později ze dvou důvodů. Náhodní nebo premiéroví návštěvníci mohou tak snadno zjistit, že stránky jsou nějakým způsobem "občerstvovány" no a pravidelnější návštěvníci zde mají rychlý přehled o tom, co je nového. Mám snahu každý den upozornit na nějakou statistiku, která se vztahuje k aktuálnímu dění. Přiznám se, že vést archiv aktualit mně nenapadlo, takže zpětně to určitě nepůjde, možná do budoucna. Je fakt, že některé dříve zveřejněné příspěvky už bych asi dohromady nedal, ale jednou zveřejněné statistiky jsou tady na webu pořád. Můžu poradit s tím, kde co najít? M.M.


22.11.2006 -  Otevření diskusního prostoru. Moderovaná forma byla zvolena nikoliv z obavy před kritikou, ale z důvodu odfiltrování příspěvků, které nejsou k tématu. Příspěvek bude zveřejněn bez e-mailové adresy přispěvatele (kvůli spamu). Děkuji za pochopení. Milan Mašek


Home page: >> Milanovo hokejové stránky <<