CZE     Sestavy české hokejové reprezentace na vrcholných turnajích


turnaj (umístění) : brankáři - obránci - útočníci
MS 1993  (3. místo):   Bříza {ČS}, Orct, R. Turek - Flašar, L. Gudas {ČS}, Holaň, Hořava {ČS}, D. Kadlec {ČS}, Stavjaňa {ČS}, Ščerban {ČS} - J. Beránek {ČS}, Čaloun, J. Doležal {ČS}, Horák, Hosták {ČS}, Hrbek {ČS}, Janecký {ČS}, Kapusta, Kašťák {ČS}, J. Kučera {ČS}, Rosol {ČS}, Ťoupal {ČS}, Žemlička {ČS}.

ZOH 1994  (5. místo):   Bříza (2), J. Kameš, R. Turek (2) - Hořava (2), D. Kadlec (2), Stavjaňa (2), Ščerban (2), J. Veber, J. Vopat, Vykoukal - Alinč, J. Doležal (2), Geffert, Horák (2), Hosták (2), Hrbek (2), Janecký (2), Kapusta (2), Kašťák (2), J. Kučera (2), Sršeň, Ťoupal (2), Žemlička (2).

MS 1994  (7. místo):   Biegl, Bříza (3), R. Turek (3) - R. Hamrlík, Holaň (2), D. Kadlec (3), F. Kučera {ČS}, Mečiar, F. Musil {ČS}, Ščerban (3), Tejkl - J. Beránek (2), J. Doležal (3), Dopita, Horák (3), Jágr {ČS}, Janecký (3), Kašťák (3), J. Kučera (3), Ručinský {ČS}, Sršeň (2), Martin Straka, Žemlička (3).

MS 1995  (4. místo):   Bříza (4), Čechmánek, R. Turek (4) - F. Kaberle ml., Kuchyňa, Stavjaňa (3), Ščerban (4), Vlček, J. Vopat (2), Vykoukal (2) - Bělohlav, Dopita (2), Geffert (2), Horák (4), Hosták (3), Janků, J. Kučera (4), Meluzín, Patera, Martin Procházka, Sršeň (3), Vejvoda ml., Žemlička (4).

MS 1996  (1. místo):   Čechmánek (2), Franěk, R. Turek (5) - F. Kaberle ml. (2), D. Kadlec (4), Neckář, Stavjaňa (4), M. Sýkora, J. Veber (2), Vykoukal (3) - Bělohlav (2), Bonk, Dopita (3), J. Kučera (5), Kysela, R. Lang {ČS}, Meluzín (2), Patera (2), Martin Procházka (2), Reichel {ČS}, V. Ujčík, Vejvoda ml. (2), Výborný.

SP 1996  (8. místo):   Bříza (5), Čechmánek (3), R. Turek (6) - R. Hamrlík (2), F. Kaberle ml. (3), D. Kadlec (5), Neckář (2), M. Sýkora (2), Šlégr {ČS}, J. Veber (3), Vykoukal (4) - J. Beránek (3), Bonk (2), Dopita (4), R. Holík {ČS}, Jágr (2), J. Kučera (6), R. Lang (2), P. Nedvěd {KAN}, Patera (3), Martin Procházka (3), Reichel (2), Ručinský (2), Martin Straka (2), P. Sýkora.

MS 1997  (3. místo):   Čechmánek (4), Hnilička {ČS}, Prusek - Benýšek, F. Kaberle ml. (4), Kroupa, L. Procházka, Šlégr (2), J. Veber (4), Vykoukal (5) - Dopita (5), Kratěna, R. Lang (3), Moravec, Patera (4), Martin Procházka (4), Reichel (3), Šimíček, V. Ujčík (2), R. Vlach {ČS}, Vůjtek, Výborný (2), Žemlička (5).

ZOH 1998  (1. místo):   Čechmánek (5), Hašek {ČS}, Hnilička (2) - R. Hamrlík (3), F. Kučera (2), L. Procházka (2), Petr Svoboda, Šlégr (3), Šmehlík {ČS}, Špaček - J. Beránek (4), Čaloun (2), Dopita (6), Hejduk, Jágr (3), R. Lang (4), Moravec (2), Patera (5), Martin Procházka (5), Reichel (4), Ručinský (3), V. Růžička {ČS}, Martin Straka (3).

MS 1998  (3. místo):   Čechmánek (6), Hnilička (3), Orct (2), Prusek (2) - Burda, F. Kaberle ml. (5), Kántor, F. Kučera (3), L. Procházka (3), Šlégr (4), J. Veber (5), Vykoukal (6) - Bělohlav (3), J. Beránek (5), Dopita (7), Eliáš, Hejduk (2), Hlaváč, Kacíř, Lubina {ČS}, Moravec (3), Patera (6), Martin Procházka (6), Reichel (5), P. Sýkora (2), Výborný (3).

MS 1999  (1. místo):   Čechmánek (7), Hnilička (4), Prusek (3) - Benýšek (2), F. Kaberle ml. (6), Kubina, F. Kučera (4), L. Procházka (4), Špaček (2), Vykoukal (7) - Čaloun (3), R. Dvořák, Hlaváč (2), Kucharčík, Meluzín (3), Moravec (4), Patera (7), Martin Procházka (7), Ručinský (4), P. Sýkora (3), Šimíček (2), V. Ujčík (3), Vlasák, Výborný (4).

MS 2000  (1. místo):   Čechmánek (8), Hudáček, Salfický - Benýšek (3), Buzek, F. Kaberle ml. (7), F. Kučera (5), Martínek, M. Sýkora (3), M. Štěpánek - Broš, Čajánek, Dopita (8), Havlát, Patera (8), Martin Procházka (8), Prospal, Reichel (6), Špaňhel, Tomajko, Varaďa, Vlasák (2), Výborný (5). >> zlatá medaile <<

MS 2001  (1. místo):   Hnilička (5), Hudáček (2), Salfický (2) - F. Kaberle ml. (8), Kuba, Kubina (2), Martínek (2), Pilař, Martin Richter, Špaček (3) - Čajánek (2), Dopita (9), R. Dvořák (2), J. Hlinka, Moravec (5), Patera (9), Martin Procházka (9), Reichel (7), Ručinský (5), Tomajko (2), V. Ujčík (4), Vlasák (3), Výborný (6).

ZOH 2002  (7. místo):   Čechmánek (9), Hašek (2), Hnilička (6) - R. Hamrlík (4), T. Kaberle, Kubina (3), M. Sýkora (4), Škoula, Šmehlík (2), Špaček (4) - Čajánek (3), Dopita (10), R. Dvořák (3), Eliáš (2), Havlát (2), Hejduk (3), Jan Hrdina, Jágr (4), R. Lang (5), Patera (10), Reichel (8), Ručinský (6), P. Sýkora (4).

MS 2002  (5. místo):   Hnilička (7), Salfický (3), Trvaj - F. Kaberle ml. (9), Klesla, Kuba (2), Kubina (4), Martin Richter (2), M. Sýkora (5), Špaček (5) - Broš (2), Čajánek (4), J. Hlinka (2), Jan Hrdina (2), Jágr (5), Kratěna (2), Moravec (6), Patera (11), Martin Procházka (10), Z. Sedlák, V. Ujčík (5), Vlasák (4), Výborný (7).

MS 2003  (4. místo):   Málek, Trvaj (2), Vokoun - Hejda, T. Kaberle (2), P. Kadlec, P. Kolařík, J. Modrý, Martin Richter (3), Špaček (6), Trnka - Balaštík, Duda, Hejduk (4), Hlaváč (3), J. Hlinka (3), Hudler, Kotrla, Milan Michálek, Reichel (9), Martin Straka (4), Sup, Vašíček, Vrbata, Výborný (8).

MS 2004  (5. místo):   Čechmánek (10), Salfický (4), Vokoun (2) - R. Hamrlík (5), Hejda (2), F. Kaberle ml. (10), Jan Novák, Škoula (2), Šlégr (5), Špaček (7) - J. Beránek (6), Dopita (11), R. Dvořák (4), Havlát (3), Hlaváč (4), J. Hlinka (4), Jágr (6), Kraft, Prospal (2), Průcha, Ručinský (7), Martin Straka (5), Sup (2), Výborný (9).

SP 2004  (3. místo):   Bříza (6), Čechmánek (11), Vokoun (3) - J. Fischer, R. Hamrlík (6), T. Kaberle (3), Malík, Škoula (3), Šlégr (6), Špaček (8), Židlický - Čajánek (5), Dopita (12), R. Dvořák (5), Eliáš (3), Havlát (4), Hejduk (5), Jágr (7), Prospal (3), Reichel (10), Ručinský (8), Martin Straka (6), P. Sýkora (5), Vašíček (2), Vlasák (5), Výborný (10).

MS 2005  (1. místo):   Hnilička (8), A. Svoboda, Vokoun (4) - J. Fischer (2), Hejda (3), F. Kaberle ml. (11), T. Kaberle (4), Kubina (5), Šlégr (7), Špaček (9), Židlický (2) - Čajánek (6), R. Dvořák (6), Hemský, Hlaváč (5), Jágr (8), Prospal (4), Průcha (2), Ručinský (9), Martin Straka (7), P. Sýkora (6), Varaďa (2), Vašíček (3), Vrbata (2), Výborný (11).

ZOH 2006  (3. místo):   Hašek (3), Hnilička (9), Salfický (5), Vokoun (5) - F. Kaberle ml. (12), T. Kaberle (5), Kuba (3), Kubina (6), Malík (2), Špaček (10), Židlický (3) - Bulis, Čajánek (7), Eliáš (4), M. Erat, Hejduk (6), Hemský (2), Jágr (9), Kotalík, R. Lang (6), Olesz, Prospal (5), Ručinský (10), Martin Straka (8), Výborný (12).

MS 2006  (2. místo):   Hnilička (10), Pöpperle, A. Svoboda (2) - Blaťák, Hejda (4), T. Kaberle (6), L. Krajíček, Kutlák, Z. Michálek, Martin Richter (4), Škoula (4) - Balaštík (2), J. Bednář, Bulis (2), M. Erat (2), Hlaváč (6), J. Hlinka (5), Hubáček, Irgl, Plekanec, Prorok, Rolinek, Štefan, Tenkrát, Výborný (13).

MS 2007  (7. místo):   Čechmánek (12), Pinc, A. Svoboda (3) - M. Barinka, Čáslava, Hamr, Klesla (2), Z. Michálek (2), Platil, L. Šmíd ml., Židlický (4) - Balaštík (3), J. Bednář (2), Čajánek (8), J. Hlinka (6), Hubáček (2), Irgl (2), J. Marek, J. Novotný, Olesz (2), Plekanec (2), Rolinek (2), P. Sýkora II., Tenkrát (2), Výborný (14).

MS 2008  (5. místo):   Hnilička (11), Pinc (2) A. Svoboda (4) - Čáslava (2), Hejda (5), T. Kaberle (7), Kuba (4), Z. Michálek (3), Rozsíval, Židlický (5) - Eliáš (5), M. Erat (3), T. Fleischmann, Martin Hanzal, J. Hlinka (7), Irgl (3), Klepiš, Kohn, Kotalík (2), Krejčí, J. Novotný (2), Plekanec (3), Rolinek (3), Skuhravý, Vrbata (3).

MS 2009  (6. místo):   Mensator, Prusek (4), J. Štěpánek - M. Barinka (2), Blaťák (2), Čáslava (3), Ondřej Němec, R. Polák, K. Rachůnek, Židlický (6) - Čajánek (9), Červenka, Eliáš (6), Hemský (3), J. Hlinka (8), Irgl (4), Jágr (10), Klepiš (2), Kotalík (3), J. Marek (2), Milan Michálek (2), Olesz (3), Plekanec (4), Rolinek (4), Vašíček (4).

ZOH 2010  (7. místo):   Pavelec, J. Štěpánek (2), Vokoun (6) - Blaťák (3), Hejda (6), T. Kaberle (8), Kuba (5), Kubina (7), Z. Michálek (4), R. Polák (2), Židlický (7) - Čajánek (10), Červenka (2), Eliáš (7), M. Erat (4), T. Fleischmann (2), Havlát (5), Jágr (11), Krejčí (2), Milan Michálek (3), Plekanec (5), Rolinek (5), Vašíček (5).

MS 2010  (1. místo):   Pavelec (2), J. Štěpánek (3), Vokoun (7) - M. Barinka (3), Blaťák (4), Čáslava (4), Gřegořek, Mojžíš, Ondřej Němec (2), F. Novák, K. Rachůnek (2), Rozsíval (2) - Červenka (3), Hubáček (3), Jágr (12), Kašpar, Klepiš (3), Koukal, Kvapil, J. Marek (3), J. Novotný (3), Rolinek (6), M. Růžička, Vampola, J. Voráček.

MS 2011  (3. místo):   Jakub Kovář, Pavelec (3), J. Štěpánek (4) - Čáslava (5), L. Krajíček (2), Martínek (3), Z. Michálek (5), Ondřej Němec (3), K. Rachůnek (3), Škoula (5), Židlický (8) - Červenka (4), Eliáš (8), Michael Frolík, Havlát (6), Hubáček (4), Jágr (13), J. Marek (4), Milan Michálek (4), J. Novotný (4), Plekanec (6), Průcha (3), Rolinek (7), Vampola (2), J. Voráček (2).

MS 2012  (3. místo):   Jakub Kovář (2), P. Mrázek, J. Štěpánek (5) - Blaťák (5), Čáslava (6), L. Krajíček (3), Krejčík, Kutlák (2), Mojžíš (2), Nakládal, Ondřej Němec (4) - M. Erat (5), Michael Frolík (2), Hemský (4), Kašpar (2), Koukal (2), Krejčí (3), Milan Michálek (5), P. Nedvěd (2), J. Novotný (5), Petružálek, Plekanec (7), Průcha (4), Tenkrát (3), Vondrka.

MS 2013  (7. místo):   Francouz, Pavelec (4), Salák - Čáslava (7), Hejda (7), Kutlák (3), Z. Michálek (6), Nakládal (2), L. Šmíd ml. (2), Židlický (9) - T. Fleischmann (3), Martin Hanzal (2), T. Hertl, Hubáček (5), Hudler (2), Irgl (5), Koukal (3), Jan Kovář, J. Novotný (6), Plekanec (8), Tenkrát (4), Tlustý, J. Voráček (3), P. Vrána, Vrbata (4).

ZOH 2014  (6. místo):   Jakub Kovář (3), Pavelec (5), Salák (2) - M. Barinka (4), R. Gudas, T. Kaberle (9), L. Krajíček (4), Z. Michálek (7), Rozsíval (3), L. Šmíd ml. (3), Židlický (10) - Červenka (5), Eliáš (9), M. Erat (6), Michael Frolík (3), Martin Hanzal (3), Hemský (5), Jágr (14), Krejčí (4), Milan Michálek (6), P. Nedvěd (3), J. Novotný (7), Palát, Plekanec (9), J. Voráček (4).

MS 2014  (4. místo):   Francouz (2), Jakub Kovář (4), Salák (3) - Jordán, Kindl, J. Kolář II., Ondřej Němec (5), R. Polák (3), Ševc, Vitásek, Zámorský - Červenka (6), T. Hertl (2), Hudler (3), Jágr (15), Klepiš (4), Jan Kovář (2), J. Novotný (8), Petružálek (2), Rolinek (8), M. Růžička (2), Sekáč, Sobotka, Vondrka (2), Zaťovič.

MS 2015  (4. místo):   Jakub Kovář (5), Pavelec (6), Salák (4) - Čáslava (8), Hejda (8), Jordán (2), J. Kolář II. (2), Krejčík (2), Nakládal (3), Ondřej Němec (6) - Červenka (7), M. Erat (7), T. Hertl (3), Jágr (16), Klepiš (5), Koukal (4), Jan Kovář (3), J. Novotný (9), Plekanec (10), D. Simon, Smoleňák, Sobotka (2), J. Voráček (5), Vondrka (3), Zaťovič (2).

MS 2016  (5. místo):   Francouz (3), Furch, Machovský - Doudera, J. Jeřábek, Jordán (3), Kempný, J. Kolář II. (3), Kundrátek, Šimek, Zámorský (2) - Birner, Červenka (8), Faksa, Filippi, Jarůšek, Kašpar (3), Koukal (5), Kousal, Jan Kovář (4), Pastrňák, Plekanec (11), Řepík, Zaťovič (3), Zohorna.

SP 2016  (6. místo):   P. Mrázek (2), Neuvirth, Pavelec (7) - Jordán (4), Kempný (2), Kundrátek (2), Z. Michálek (8), Nakládal (4), R. Polák (4), Šustr - Birner (2), Červenka (9), Faksa (2), Michael Frolík (4), Martin Hanzal (4), Hemský (6), D. Jaškin, Milan Michálek (7), Palát (2), Pastrňák (2), Plekanec (12), Sobotka (3), J. Voráček (6).


Hráči s nejvíce starty na světových turnajích za Českou republiku: (MS+ZOH+SP)

16 - Jaromír Jágr (9+5+2).
14 - David Výborný (12+1+1).
12 - František Kaberle mladší (10+1+1), Tomáš Plekanec (9+2+1), Roman Čechmánek (8+2+2), Jiří Dopita (8+2+2).
11 - Milan Hnilička (8+3+0), Pavel Patera (8+2+1).
10 - Martin Procházka (8+1+1), Jaroslav Špaček (6+3+1), Marek Židlický (6+3+1),
Petr Čajánek (6+3+1), Robert Reichel (6+2+2), Martin Ručinský (5+3+2).

Poznámky:  (číslo) za jménem hráče = kolikátá v pořadí je to jeho účast na ZOH, MS nebo SP v dresu Česka
           {ČS}  za jménem hráče = tento hráč se již účastnil ZOH, MS nebo KP v dresu Československa
           {KAN} za jménem hráče = tento hráč se již účastnil ZOH v dresu Kanady

Bonus:       Střelci gólů české reprezentace v zápasech play-off vrcholných turnajů. 


Home page: >> Milanovo hokejové stránky <<